Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.10.2016, 00:00

Po brexite je situácia EÚ krehká

Tajomník rezortu zahraničia a splnomocnenec vlády pre slovenské predsedníctvo v Rade EÚ Ivan Korčok pre HN:

Dnes EÚ potrebuje najmä dve veci: dodržiavať vlastné pravidlá a dať na stôl pred občanov konkrétne výsledky. Ivan Korčok má pocit, že toto je obdobie, keď nemáme priestor pre veľké slová, ale musíme sa zamerať oveľa viac na hmatateľné výstupy.

Tohtoročný Tatra Summit sa bude venovať témam od financií, cez digitalizáciu a energetiku až po rozpočtovú politiku. Čo je z toho najhorúcejšia téma?
Celý Tatra Summit je postavený na dvoch tematických pilieroch – investičný a politický. V tom politickom sú, dovolím si povedať, takmer všetky aktuálne témy. Ak by som mal vyzdvihnúť jednu z nich, tak je to určite debata o súčasnom stave európskej integrácie, osobitne v kontexte brexitu. Jedným z vrcholov konferencie bude pohľad na Európu od nemeckého ministra financií Wolfganga Schäubleho, ktorý dostane aj cenu Tatra Summitu. Je to politik, ktorý výrazným spôsobom už desaťročia formuje nemeckú aj európsku politiku.

Ako vidíte budúcnosť EÚ a jej ďalšej integrácie v kontexte súčasnej doby?
Je pravdou, že Európska únia sa dnes ocitla v najkomplikovanejšej situácii v celej svojej histórii a určite to je spôsobené, okrem iného, najmä brexitom. Neprepadal by som však panike, lebo všetky problémy sú riešiteľné. Hovoriť o budúcnosti

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.