Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.10.2016, 12:55

SaS žiada vyšetrovanie monitorovania komunikácie politikov a novinárov: Akoby to vláde vyhovovalo

Liberáli vyjadrujú mimoriadne znepokojenie nad tým, že sa o prípad nezaujímajú štátne orgány.

SaS žiada vyšetrovanie monitorovania komunikácie politikov a novinárov: Akoby to vláde vyhovovalo
Zdroj: TASR/Štefan Puškáš

Opozičná SaS vyzýva na začatie vyšetrovania nelegálneho monitorovania komunikácie politikov a novinárov. Strana tak reaguje na zverejnenú mailovú a SMS komunikáciu medzi exposlancom Danielom Lipšicom, poslancom Gáborom Grendelom (OĽaNO-NOVA) a mnohými novinármi. Tieto osoby podľa SaS mohli byť počas niekoľkých rokov objektom masívneho nasadzovania informačno-technických prostriedkov (ITP).

Pozrite si aj tlačovku kontroverzného podnikateľa Mariána Kočnera, ktorý práve o tejto komunikácii hovoril:

"Dnes niet najmenších pochybností, že by išlo o brutálny a nelegálny zásah do súkromia, nehovoriac o fakte, že neznámy páchateľ túto komunikáciu alebo časť z nej pred niekoľkými dňami zverejnil na internetovej stránke," informuje SaS.

Jej vedenie vyjadruje mimoriadne znepokojenie nad tým, že sa o tento prípad nezaujímajú štátne orgány, generálna prokuratúra, polícia, ministerstvo vnútra, SIS ani vláda. "Akoby im kompromitácia opozičných politikov a novinárov vyhovovala," tvrdí opozičná strana, ktorú udivuje aj vlažný postoj zo strany redakcií.

"Je však vo verejnom záujme, v záujme demokracie na Slovensku, aby sa celá záležitosť riadne vyšetrila.Nezávislá žurnalistika nemôže byť zastrašovaná nelegálnym nasadzovaním ITP, zverejňovaním súkromnej komunikácie, vydieraním alebo ohováraním. Dôrazne žiadame príslušné štátny orgány, aby začali konať," konštatuje vedenie SaS.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.