Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.10.2016, 15:32

Neprišla som škodiť Smeru, povedala Beňová

Neprišla som škodiť Smeru, povedala Beňová
Zdroj: HN/Peter Mayer

Strana Smer-SD po 17 rokoch od svojho vzniku zastala a teraz by mala prehodnotiť niektoré veci a posúvať sa ďalej. Na dnešnej programovej konferencii to uviedla europoslankyňa za Smer-SD Monika Flašíková Beňová.

"Neprišla som hovoriť niečo, čo strane poškodí. Vidím Smer-SD do budúcna ako modernú sociálnu demokraciu," povedala. Podľa jej slov sa však Smer-SD dostal do situácie, keď napriek tomu, že má dobrý program, dobré návrhy, synonymom pre stranu sú prívlastky, ktoré sa nikomu nepáčia.

"Musíme byť konzekventnejší, keď prívlastky ako korupcia a klientelizmus smerujú k našej strane. Máme dobrý program a všetko toto zanikne, ak sa do popredia dávajú niektoré zlyhania. Dúfam, že sa nám to do budúcna podarí odstrániť," apelovala.

Na margo programových téz, ktoré na konferencii predstavil podpredseda strany Marek Maďarič, Flašíková Beňová uviedla, že je škoda, že boli delegátom distribuované až dnes. "Je to ale dobrý materiál a niektoré veci by sme mohli rozpracovať. Musíme to byť my, kto bude aktívnejší v boji proti schránkovým firmám a mali by sme prísť s návrhom, aby veľké spoločnosti, ktoré neplatia faktúry malým a stredným podnikateľom, nemohli participovať na verejných zákazkách," odporučila.

Flašíkovej Beňovej tiež chýba vo vedení Smeru-SD žena. "Máme štátne tajomníčky, žiaľ, nemáme ministerku. Bol by to dôkaz, že sociálna demokracia má zakotvenú aj rovnosť príležitostí," myslí si.

Predseda strany Robert Fico reagoval, že Smer-SD často bojuje s veternými mlynmi. "Spomeňme si na prípad CT v Piešťanoch. V podstate to bolo úplne inak. Draho chcel nakúpiť Alan Suchánek (OĽaNO-NOVA). Museli sme na to my upozorniť, ak by nie, doteraz by mal Bielu vranu a tváril sa ako hrdina. Ubezpečujem každého, že ak budem mať relevantné dôvody na zakročenie, zakročím. Ja som počas prvej vlády vymenil 11 ministrov," uzavrel Fico s dôvetkom, že nikto v Smere-SD nestojí za to, aby kvôli nemu strana padla, ale na vyvodenie zodpovednosti musia byť relevantné dôvody.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.