Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.09.2016, 13:55

Primár v onkologickom ústave v Bratislave sa priznal, že zobral úplatok. Vzdal sa funkcií

Tomáš Šálek
Zdroj: TASR

Primár v Národnom onkologickom ústave (NOÚ) v Bratislave Tomáš Šálek sa pri výsluchu priznal k prijímaniu úplatku. TASR o tom informovala hovorkyňa NOÚ Viktória Vasilenková, informácie má ústav od obhajcu primára.

Šálek je teraz obvinený zo spáchania trestného činu prijímania úplatku. Prokurátor ho bude vyšetrovať na slobode.

Primár sa k dnešnému dňu vzdal vedúcej funkcie na oddelení klinickej onkológie a funkcie námestníka riaditeľa pre stratégiu, rozvoj, výskum a vzdelávanie.

"Až do právoplatného rozhodnutia príslušných orgánov, teda až do právoplatného skončenia veci, nebude vykonávať lekársku prax v NOÚ," potvrdila Vasilenková. Ústav je podľa nej pripravený poskytnúť súčinnosť s orgánmi činnými v trestnom konaní v medziach zákona.

Pacienti či zamestnanci NOÚ môžu podľa Vasilenkovej posielať akýkoľvek podnet s podozrením na korupčné správanie na adresy: info@nou.sk, podnety@nou.sk a korupcia@nou.sk.

"V NOÚ bola zriadená i pozícia nemocničného ombudsmana, ktorý má tiež riešiť podnety od pacientov," dodala hovorkyňa. Ústav zriadil tiež Komisiu na preverovanie podnetov sťažností a oznámení o korupčnom správaní.

Tomáša Šáleka mali zadržať policajti v utorok (27. 9.) priamo v priestoroch ústavu, potvrdil pre Trend riaditeľ NOÚ Jozef Dolinský.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.