Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.09.2016, 13:13

Razia v onkologickom ústave v Bratislave. Policajti zadržali námestníka pre podozrenie z korupcie

Razia v onkologickom ústave v Bratislave. Policajti zadržali námestníka pre podozrenie z korupcie
Zdroj: Peter Mayer

Kriminalisti z Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) vykonali raziu v Národnom onkologickom ústave v Bratislave. Informáciu priniesol portál etrend.sk.

Podľa portálu má byť dôvodom na vykonanie policajnej akcie podozrenie z korupcie.

Kriminalisti mali odviesť námestníka riaditeľa pre stratégiu, rozvoj, výskum a vzdelávanie Tomáš Š. "Vyšetrovateľ národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Prezídia Policajného zboru dňa 27. 9. 2016 v priestoroch Národného onkologického ústavu zadržal jednu osobu, ktorá je dôvodne podozrivá zo spáchania korupčného trestného činu," uviedol Martin Wäldl z oddelenia komunikácie a prevencie kancelárie prezidenta Policajného zboru.

Primár čelí podozreniu, že mal brať úplatky od príbuzných chorých pacientov.

Podľa portálu etrend.sk ho mali prichytiť priamo pri preberaní úplatku.

Informáciu o jeho zadržaní potvrdil aj šéf ústavu Jozef Dolinský.

Zastupovanie je počas jeho neprítomnosti zabezpečené štandardným spôsobom, zdravotná starostlivosť bude pacientom poskytovaná v plnom rozsahu, bez akýchkoľvek obmedzení,“ povedala pre aktuality.sk hovorkyňa ústavu Viktória Vasilenková.

NOÚ podľa nej doteraz nedostal žiadne oficiálne informácie od orgánov činných v trestnom konaní, k prípadu sa preto zatiaľ nebude vyjadrovať.

Riaditeľ NOÚ Jozef Dolinský pre TREND potvrdil, že v utorok (27. 9.) v dopoludňajších hodinách zadržali námestníka riaditeľa pre stratégiu, rozvoj, výskum a vzdelávanie priamo v jeho ambulancii v priestoroch ústavu.

Ako uviedol, presné dôvody mu nie sú známe, no nemalo by to súvisieť s krádežou onkoliekov z minulého roka.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.