Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.09.2016, 12:24

VIDEO: Bratislava ukázala novinku. Pozrite si, ako vyzerá rozhľadňa pod Kamzíkom

Výstavba rozhľadne pod Kamzíkom sa realizovala v rámci projektu Milión pre Bratislavu

Pod bratislavským Kamzíkom, v rekreačnom areáli Americké námestie, otvorili dnes 15 metrov vysokú turistickú rozhľadňu. Ponúka výhľad na časť hlavného mesta a najmä na jeho dominanty, ako sú Bratislavský hrad, vojnový pamätník Slavín či rieka Dunaj.

"Rozhľadňa je postavená z červeného smreku a jej architektúra nie je náhodná, je to dielo architekta," priblížil primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

33-tisíc eur

Výstavba rozhľadne sa realizovala v rámci projektu Milión pre Bratislavu, prostredníctvom ktorého použije samospráva ušetrené peniaze v mestskom rozpočte na podporu menších rozvojových projektov.

"Jeden z nich sme dnes otvorili. Táto rozhľadňa stála celkovo 33-tisíc eur. Sú to financie, ktoré sme ušetrili, ale je tu aj časť poslaneckých priorít mestského poslanca Tomáša Korčeka," uviedol primátor.

Hlavné mesto podľa neho tak dostalo ďalšiu turistickú atrakciu, keďže areál Americké námestie je obľúbeným rekreačným miestom v bratislavských lesoch.

"Ľudia sem radi chodia, a preto sme tu postavili rozhľadňu, aby mohli odtiaľto obdivovať Bratislavu," podotkol Nesrovnal.

Areál Amerického námestia na Kamzíku je jedným z atraktívnych miest v okolí, pretože ponúka jedinečný výhľad na hlavné mesto, ktorý tu vznikol v roku 2002 po holorubnej ťažbe.

Bratislava chystá ďalšie projekty

Areál poskytuje taktiež turistom i cyklistom priestor na opekanie a slúži aj ako útočisko v prípade nepriaznivého počasia.

Turisti sa sem môžu dostať po červenej značkovanej trase, a to buď z Kamzíka, alebo zo Železnej studničky. Cesta vedie aj od parkoviska pod televíznym vysielačom na Kamzíku, pri Cisárskej ceste. Z parkoviska turistov navedú k rozhľadni aj informačné tabule.

"Pribudnú aj ďalšie tabule a zakreslené to bude aj na mape," podotkol riaditeľ Mestských lesov v Bratislave Juraj Zikmund.

Mesto realizuje alebo má v príprave aj ďalšie projekty v bratislavských lesoch. Už onedlho má pribudnúť na Kačíne vyhliadkový domček na strome.

"Bude v ňom izba, akoby hotelová, úplne autonómna, a ľudia si ju môžu prenajať na noc. Tento projekt je úspešný i v iných mestách a aj ja ho osobne poznám," povedal Nesrovnal.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.