Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.09.2016, 17:04

Matka Natálie z kauzy Galanta podáva trestné oznámenie na Ficovho poradcu: Nemal povolenie, toto je vrchol

Prekáža jej, že Tomáš zverejnil list, ktorý mala napísať jej dcéra.

Matka Natálie z kauzy Galanta podáva trestné oznámenie na Ficovho poradcu: Nemal povolenie, toto je vrchol
Zdroj: TASR/Michal Svítok

„Právnik mi už píše trestné oznámenie,“ vyhlásila matka mladej Natálie, ktorá mala byť zneužívaná v resocializačnom centre Čistý deň. Podať ho chce na poslanca Smeru a mediálneho poradcu premiéra Roberta Fica Erika Tomáša.

Prekáža jej, že Tomáš verejne prečítal list, ktorý mala Natália poslať do televízie JOJ, tvrdí portál Aktuálne.sk, ktorý o tom informoval.

Pozrite si tlačovku Erika Tomáša, na ktorej zverejnil list, ktorý mala napísať Natália:

​V liste mala napísať, že si neželá, aby boli v médiách zverejňované informácie o jej súkromí a zdravotnom stave. Okrem toho mala v liste tvrdiť, že sa v Čistom dni má lepšie ako u matky.

Zároveň v spomínanom liste Natália mala napísať, že ju nikto nezneužil a ani neznásilnil.

Matka tvrdí, že práve v deň, keď Tomáš čítal spomínaný list, bola na návšteve za Natáliou v centre. Dcéra jej mala povedať, že nechcela, aby sa ten list čítal. "Tak neviem, kto dal aké povolenie... Toto je vrchol,“ povedala matka.

„Nemal právo prečítať list bez súhlasu zákonného zástupcu. Ja som stále jej zákonný zástupca a ona sama si to vyslovene neželala,“ povedala matka. Podľa nej bol list napísaný pod nátlakom.

Tomáš pre Aktuálne.sk však povedal, že povolenie na zverejnenie listu mal. "Zverejnil som list Natálie, ktorá na toto zverejnenie dala súhlas. Samozrejme, tento súhlas mám, s podpisom, môžem ho doložiť," povedal poslanec.

Tomáš zverejnil list na tlačovej konferencii konanej v piatok 23. septembra 2016 údajný list Natálie, ktorý mala napísať šéfredaktorovi televízie JOJ s tým, že Tomáš má na jeho zverejnenie súhlas zamestnancov Čistého dňa. List je z 28. augusta 2016 a Tomáš ho považuje za dôležitý dôkaz.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.