Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.09.2016, 10:55

Bratislavčanov pobúril prísny zákaz, tisícky ľudí sa chystajú na párty k starostovi domov

Obmedzenie otváracích hodín podnikov v bratislavskom Starom Meste vyvolalo vlnu nevôle.

Bratislavčanov pobúril prísny zákaz, tisícky ľudí sa chystajú na párty k starostovi domov
Zdroj: TASR/Michal Svítok

Na párty domov k starostovi bratislavského Starého Mesta Radoslavovi Števčíkovi sa chystajú tisícky ľudí.

„Môj kamarát a kolega Rado pravidelne pozýva celú Bratislavu na svoj byt,“ píše sa v úvode popisu udalosti na Facebooku. Udalosť je reakciou na včera schválené obmedzenie otváracích hodín podnikov v Starom Meste, ktorá vyvolala vlnu nevôle.

Udalosť má názov „Párty u Rada“ a do tejto chvíle na nej deklarovalo svoju účasť 4 500 ľudí. Záujem vyjadrilo 7 100 ľudí. Udalosť je naplánovaná od 23. septembra 22.00 do 24. septembra 8.00.

„Vždy ostane smutný, keď ho všetci nechajú v štichu a idú žiť do mesta. Rozhodol sa preto zakročiť radikálne, zatvorením podnikov v centre,“ píše sa ďalej v popise.

Autorom udalosti je satirická facebooková stránka Minister Futra, ktorá zosmiešňuje ministra vnútra Roberta Kaliňáka.

Poslanci miestneho zastupiteľstva v utorok 20. septembra schválili všeobecné záväzné nariadenie (VZN), ktoré Števčík presadzoval dlhodobo. Toto VZN obmedzuje otváracie hodiny pohostinských a reštauračných zariadení v Starom Meste do 22.00. Nariadenie má vstúpiť do platnosti 10. októbra.

​Z nariadenia môžu byť udeľované výnimky. Iba v prípade, ak podniky splnia určité technické opatrenia, budú môcť byť otvorené aj dlhšie, a to cez týždeň do 24.00 a cez víkend do 01.00 nasledujúceho dňa.

Prevádzkovatelia podnikov, ktorí budú chcieť mať otvorené dlhšie, budú musieť splniť tri nevyhnutné opatrenia. Okná a výklady sa nebudú môcť dať otvoriť, vzduchotechnika bude musieť splniť technické normy a neprepúšťať zvuk a vstup pre zákazníkov do prevádzky musí byť zabezpečený cez pevné zádverie, aby sa von z podniku nedostával neželaný hluk.

Takýto postup patrí pre podniky v nadzemných priestoroch, v prípade prevádzok v podzemných priestoroch je schválená doba prevádzky do 05.00 nasledujúceho dňa.

Pozrite si aj rozhovor s Radoslavom Števčíkom v HNtelevízii z decembra 2015 o probléme hluku v Starom Meste:

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.