Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.09.2016, 08:46

Nehoda vo Veľkom Mederi. Po zrážke vlaku s kamiónom sa zranilo 14 ľudí

Zrážka vo Veľkom Mederi
Zdroj: Facebook

Vo vlaku, ktorý sa dnes na priecestí vo Veľkom Mederi zrazil s kamiónom, sa malo viesť 35 ľudí. Na miesto už dorazil aj minister dopravy Árpád Érsek (Most-Híd).

"Dojmy sú veľmi zlé. Vo vlaku bolo 35 ľudí, každý sa zranil a zranili sa aj dvaja ľudia v kamióne. Traja ľudia sú ťažko zranení," povedal pre TASR Érsek.

Na tomto železničnom priecestí sa podľa jeho slov nehody stávajú často, a to aj tragické. O tom, ako zlepšiť bezpečnosť, špekulovať nechcel.

"To naozaj musia povedať fundovaní odborníci či znížiť rýchlosť, alebo vybudovať závory. Železničné priecestia na Žitnom ostrove sú veľmi frekventované, nakoľko je to jediná trasa, ktorá vedie z Bratislavy do Komárna," poznamenal.

V dôsledku nehody sú poškodené koľaje aj zabezpečovacie zariadenie na priecestí. Náhradnú dopravu v úseku Veľký Meder – Zemianska Oľča tak zabezpečujú autobusy. Minister verí, že situácia sa znormalizuje počas víkendu. 

"Železnice SR okamžite nasadili všetky sily a prostriedky na odstránenie následkov zrážky," informovala TASR ich hovorkyňa Martina Pavliková. Kedy sa obnoví železničná doprava, nie je podľa jej slov zatiaľ možné povedať.

Príčiny nehody sú predmetom vyšetrovania. "Železničné priecestie je zabezpečené výstražnou svetelnou a zvukovou signalizáciou bez závor, v čase nehody bolo plne funkčné a v činnosti," doplnila Pavliková.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.