Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.09.2016, 11:33

Slota čelí vážnemu obvineniu, dievčatám mal platiť alkohol a mať sexuálne narážky

V prípade uznania viny hrozí Jánovi Slotovi trest odňatia slobody šesť mesiacov až päť rokov.

Slota čelí vážnemu obvineniu, dievčatám mal platiť alkohol a mať sexuálne narážky
Zdroj: TASR/Štefan Puškáš

Z prečinu ohrozovania mravnej výchovy mládeže obvinili na základe pokynu prokurátora Krajskej prokuratúry (KP) Žilina 62-ročného Jána Slota. TASR o tom dnes informoval hovorca KP Žilina Milan Cisarik.

"Obvinený sa mal v rokoch 2014 a 2015 opakovane stretávať s mladistvými dievčatami v reštauráciách a nočných podnikoch, v ich prítomnosti konzumoval alkohol, platil im konzumáciu alkoholu a mal pred nimi sexuálne narážky," uviedol hovorca žilinskej krajskej prokuratúry.

V prípade uznania viny hrozí Jánovi Slotovi trest odňatia slobody šesť mesiacov až päť rokov, dodal Cisarik.

V budove známej žilinskej reštaurácie Gold Wing, kde má byt bývalý žilinský primátor Ján Slota, prebehla v decembri 2015 policajná razia. Zásah policajtov súvisel s trestným oznámením dvoch dievčat na Jána Slotu za sexuálne obťažovanie.

Trestné oznámenie na Slotu bolo vznesené kvôli údajnému sexuálnemu zneužitiu dvoch dievčat vo veku 15 a 16 rokov. Dievčatá tvrdili, že ich exposlanec a bývalý predseda SNS opil a zneužil. Slota obe dievčatá vraj pozná, vznesené obvinenie ale označil za lživé.

Slota sa okrem politickej kariéry preslávil najmä veľkým množstvom kontroverzných vyjadrení. "Keby ma holandská vláda poverila, ja by som veľmi rád tú stranu vystrieľal," povedal napríklad na margo toho, že si v Holandsku pedofili založili vlastnú politickú stranu.

Výrok vo videu zaznie od 14 sekundy:

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.