Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.09.2021, 14:09 Aktualizované dňa 01.09.2021 o 14:29

V Bratislave sa konajú viaceré protesty, polícia zasahovala pred parlamentom

Zásah sprevádzali i potýčky. Polícia zadržala aj dvoch protestujúcich.

Dav protestujúcich, ktorý sa po prejave viacerých rečníkov pohol z Hodžovho námestia, došiel až ku schodom vedúcim do budovy Národnej rady SR. Pokračovať ďalej im bránia desiatky policajných ťažkoodencov, ktorí sú rozmiestnení v okolí parlamentu. Na mieste je aj zásahový tím bratislavskej mestskej polície i policajný antikonfliktný tím.

​Pred parlamentom je aktuálne niekoľko stoviek demonštrantov. Kričia heslá proti vláde i zástupcom parlamentu. Prítomných policajtov vyzývajú, aby sa pridali k protestu a dali svoje prilby a zbrane dole. Dožadujú sa tiež prístupu k parlamentu.

Dopravný podnik Bratislava upozorňuje, že premávku niektorých liniek mestskej hromadnej dopravy, ktorú musel pre presun davu prerušiť, už obnovil. Cestujúci, ale aj vodiči individuálnej dopravy však musia počítať s istými obmedzeniami na Palisádach a v okolí Národnej rady.

V Bratislave sa pri príležitosti Dňa Ústavy SR konajú viaceré verejné zhromaždenia. Polícia doteraz krátko po 13.00 h už riešila incident s pár demonštrantmi, aby bola dodržaná 50-metrová bezpečnostná vzdialenosť od budovy parlamentu. Zásah sprevádzali i potýčky. Polícia zadržala dvoch protestujúcich.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.