Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.09.2021, 07:57

Na severe Slovenska hrozia povodne, pre jeden okres platí najvyšší stupeň výstrahy

Druhý stupeň výstrahy vyhlásili meteorológovia v okresoch Tvrdošín a Liptovský Mikuláš.

Na severe Slovenska hrozia povodne, pre jeden okres platí najvyšší stupeň výstrahy
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Na severe Slovenska hrozia povodne z trvalého dažďa. Upozorňuje na to Slovenský hydrometeorologický ústav, ktorý vydal výstrahy prvého až tretieho stupňa. Najvyššia výstraha - tretieho stupňa aktuálne platí v okrese Námestovo.

Zdroj: SHMÚ

​Druhý stupeň výstrahy vyhlásil ústav v okresoch Tvrdošín a Liptovský Mikuláš. Výstraha prvého stupňa je aktuálne platná pre okresy Čadca, Dolný Kubín, Poprad, Kežmarok, Stará Ľubovňa a Bardejov.

"Vzhľadom na spadnuté trvalé zrážky spojené s nasýtenosťou povodia je na tokoch predpoklad pretrvávania vysokých vodných hladín zodpovedajúcim stupňom povodňovej aktivity," spresnil SHMÚ. Vývoj hydrologickej situácie bude priebežne aktualizovať.

Meteorológovia zároveň na severe Slovenska varujú pred silným dažďom. Pre okresy Čadca, Námestovo a Tvrdošín vyhlásil SHMÚ výstrahu 2. stupňa.

Úhrn zrážok tu totiž môže dosiahnuť 55 až 60 milimetrov. Výstraha 1. stupňa platí aj v ďalších okresoch Žilinského, Trenčianskeho a Prešovského kraja. Vyskytnúť sa tu môže dážď s úhrnom zrážok 35 až 55 milimetrov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.