Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.08.2016, 12:36

Brecely podal demisiu. Nový minister dopravy už prezradil svoje plány

Romana Brecelyho má už v stredu vo funkcii ministra dopravy nahradiť Arpád Érsek.

Roman Brecely
Zdroj: TASR/J. Kotian

Minister dopravy Roman Brecely podal demisiu. A už v stredu by sa novým ministrom mal stať štátny tajomník na rezorte dopravy Árpád Érsek. Informáciu potvrdila pre portál aktuality.sk hovorkyňa rezortu Karolína Ducká.

Brecely ponúkol funkciu po tom, ako piati poslanci Siete odišli do poslaneckého klubu Most-Híd. O tom, že Brecely ponúkne svoju funkciu, informoval minulý týždeň premiér Robert Fico na brífingu.

Érsek je už aj s vládou na výjazdovom rokovaní vo Vranove nad Topľou.

Nominant Most-Híd Érsek sa už stretol aj prezidentom Andrejom Kiskom, kde mu predstavil svoje priority. Priznal, že diaľnica D1 medzi Bratislavou a Košicami sa do konca tohto volebného obdobia nedobuduje.

Dátum, kedy by sa mala spojnica dvoch najväčších miest na Slovensku dokončiť, Érsek zatiaľ povedať nechcel. Najprv sa chce detailne pozrieť na problematický úsek diaľnice Turany – Hubová.

Za svoju hlavnú úlohu na ministerstve považuje pritom budúci minister predovšetkým začať prípravu projektovej dokumentácie na tých cestách, ktoré sú dôležité, a to na celom Slovensku. 

"Nerobme veľké megalomanské projekty, ale projektujme, aby sme mohli eventuálne na nich začať výstavbu po našom volebnom období alebo vtedy, keď na nich vieme nejakým spôsobom zabezpečiť finančné zázemie," konštatoval Érsek.

Je podľa neho veľkou chybou, že stála projektová dokumentácia či už na rýchlostných cestách R7, R2, alebo R3 či R4. "Musíme sa pohnúť z miesta. Toto bude mojou hlavnou úlohou," zdôraznil.

Premiér Robert Fico informoval minulý týždeň na brífingu, že Brecely sa vzdá svojej funkcie:

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.