Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.08.2016, 18:39

Letisko v Bratislave dostalo luxus. Pozrite sa, ako vyzerá VIP terminál

Letisko Milana R. Štefánika v Bratislave dnes predstavilo nové priestory Terminálu všeobecného letectva, takzvaného VIP terminálu.

Vznikol rekonštrukciou nevyužívaného pôvodného príletového terminálu C. Dôvodom je podľa letiska najmä potreba takýchto reprezentatívnych priestorov pri príležitosti predsedníctva Slovenska v Rade Európskej únie.

"Rekonštrukciu priestoru veľkosti tisíc štvorcových metrov sme stihli za 1,5 mesiaca a stála nás tretinu pôvodného plánovaného rozpočtu, približne 300-tisíc eur," vyčíslil generálny riaditeľ letiska Ivan Trhlík. Pôvodný rozpočet dosahoval podľa jeho slov výšku 800-tisíc až 900-tisíc eur.

Terminálom prechádzajú štátne delegácie, štátni činitelia či diplomati, ktorí prichádzajú na Slovensko v súvislosti s predsedníctvom a využívajú ho tiež klienti súkromných letov vrátane ich posádok.

Od júla tohto roku ním podľa letiska prešlo viac ako tisíc VIP cestujúcich na odlete a rovnako viac ako tisíc hostí bolo vybavených po prílete. Bola medzi nimi napríklad britská premiérka Theresa Mayová, hudobná skupina Iron Maiden či futbalista Martin Škrtel.

V termináli je cestujúcim k dispozícii služba recepcie, výber občerstvenia, a tiež aj bezplatné parkovanie pred terminálom. Jeho súčasťou je zároveň aj pasová, colná a bezpečnostná kontrola.

"Od januára 2017 plánujeme poskytovať služby terminálu všeobecného letectva aj pre cestujúcich pravidelných a charterových letov, ktorí by si mohli vstup do terminálu vrátane všetkých nadštandardných služieb a VIP servisu rovnako kúpiť pred svojím odletom," avizoval Trhlík.

Donedávna sídlil takýto terminál v provizórnych priestoroch administratívnej budovy letiska. "V súvislosti s predsedníctvom Slovenska v Rade EÚ a nárastom počtu letov významných delegácií, ale aj preto, že Letecký útvar Ministerstva vnútra SR zatvoril na letisku svoje pôvodné priestory, vzrástla potreba urýchlene zabezpečiť dôstojné reprezentatívne priestory pre VIP hostí," vysvetlil generálny riaditeľ.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.