Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
31.08.2021, 13:10 Aktualizované dňa 31.08.2021 o 13:51

Podnikateľ Zoroslav Kollár už nečelí obvineniu z podplácania

Podľa námestníka generálneho prokurátora Jozefa Kanderu neboli splnené zákonné podmienky na trestné stíhanie.

Podnikateľ Zoroslav Kollár už nečelí obvineniu z podplácania
Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

Podnikateľ a konkurzný právnik Zoroslav Kollár už nečelí obvineniu z prečinu podplácania. Rozhodol o tom námestník generálneho prokurátora Jozef Kandera.

Neboli podľa neho splnené zákonné podmienky na trestné stíhanie. Vyplýva to zo stanoviska, ktoré poskytla hovorkyňa Generálnej prokuratúry Jana Tökölyová.

Podmienky na trestné stíhanie neboli podľa prokuratúry splnené ani v prípade exriaditeľa Slovenskej informačnej služby Vladimíra Pčolinského.

"Neboli splnené zákonné podmienky na trestné stíhanie oboch obvinených pre skutky, pre ktoré im bolo vznesené obvinenie, a to pre závažné procesné pochybenia a absenciu dôkazov, ktoré by dôvodnosť vzneseného obvinenia potvrdzovali," informovala hovorkyňa Jana Tökölyová o záveroch námestníka Kanderu zastupujúceho generálneho prokurátora, ktorý z dôvodu zachovania nestrannosti vo veci nekoná.

"Anonymizované uznesenie námestníka generálneho prokurátora Slovenskej republiky, z ktorého vyplývajú podrobné dôvody rozhodnutia, bude uverejnené na webovom sídle Generálnej prokuratúry Slovenskej republiky," dodala hovorkyňa.

Exriaditeľa tajnej služby obvinili z toho, že on a bývalý námestník SIS Boris Beňa mali prijať úplatok od podnikateľa a konkurzného právnika Zoroslava Kollára vo výške 40-tisíc eur.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.