Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.08.2016, 12:48

Favorit Kollár našiel premožiteľa, toto je najväčší Homofób roka

Favorit Kollár našiel premožiteľa, toto je najväčší Homofób roka
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Zdalo sa, že k jednoznačnému víťazstvu má našliapnuté predseda parlamentnej strany Sme rodina a poslanec Boris Kollár, ale v ankete Homofób roka 2015 zvíťazil šéf ĽS NS a poslanec Marian Kotleba. Vystriedal tak minuloročného víťaza, hovorcu Aliancie za rodinu Antona Chromíka.

Cenu si zrejme neprevezme

Kotleba získal anti-cenu za výrok: „Zavedieme pravidlá na kontrolu obsahu médií, nedovolíme, aby boli deti oblbované zvrátenosťami.“

„Verím, že aj tento signál napomôže rozpusteniu strany Kotleba-ĽSNS,“ tvrdí Peter Weisenbacher, riaditeľ Inštitútu ľudských práv, ktorý spolu s organizáciou Dúhové Slovensko n.z. anketu vyhlasujú. Kotlebovci totiž podľa Weisenbachera dennodenne dokazujú, že ich cieľom je zničenie ústavného zriadenia a popieranie ľudských práv.

Kotleba si tak môže prevziať ocenenie, ktorým je zdeformovaná tvár, ktorá v sebe ukrýva aj nápis 4 percentá. Jeho autorom je dizajnér Maroš Schmidt. Vyhlasovatelia však podľa predošlých skúseností nepočítajú s tým, že si ju víťaz príde prevziať.

V ankete hlasovalo 16340 ľudí, čo je podľa jej vyhlasovateľov trojnásobok oproti minulému roku. Kotleba získal 39,6 percenta hlasov, druhý Kollár 32,1 a tretia nezaradená poslankyňa Martina Šimkovičová 17,8.

Kollárova anketa

Pôvodne sa zdalo, že hlavným favoritom na zisk je Kollár, ktorý zaujal viacerými kontroverznými výrokmi na adresu homosexuálov. Po tom, ako bol v ankete nominovaný, na svojom Facebooku vyhlásil vlastnú anketu – Homokláda roka 2015.

„Rodina je otec, mama a deti. Maximálne mama, mama, mama, mama, mama, mama, mama a moje deti! Dvaja teploši a dieťa? Zvrátené!“ Toto je výrok, ktorý Kollárovi priniesol nomináciu.

Tretia Šimkovičová bola nominovaná kvôli výroku: „Neomarxisti vymenili kapitál za rod, ale cieľ zostal rovnaký. Zničiť tradičnú rodinu, západnú civilizáciu a vytvoriť totalitnú spoločnosť. Všetky „problémy“, na ktoré sa odvolávajú platení homoaktivisti sa dajú riešiť 3-4 všeobecnými úpravami zákonov. Nie je potrebné žiadne „homosexuálne manželstvo“.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.