Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.08.2021, 12:00 Aktualizované dňa 30.08.2021 o 17:48

Remišová prechádza do útoku: Chce odstaviť ľudí z Kolíkovej frakcie

Veronika Remišová tvrdí, že ľudia z frakcie koordinujú postup proti vlastnej strane s konkurenčnými politickými subjektmi.

Remišová prechádza do útoku: Chce odstaviť ľudí z Kolíkovej frakcie
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Predsedníčka Za ľudí Veronika Remišová navrhne predsedníctvu strany, aby pozastavilo výkon práv členov frakcii okolo ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej. Informuje o tom tlačové oddelenie strany.

Skupina podľa predsedníčky "poza chrbát" predsedníctva rokuje s konkurenčnými politickými stranami o postupe, ako zo strany odísť a zároveň si udržať svoje funkcie, ktoré získala vďaka strane. Podľa Remišovej je to v rozpore so stanovami strany a poškodzuje ju to. Hovorí o zrádzaní hodnôt a členov strany Za ľudí.

"Veľká väčšina z predsedníctva, ale aj veľká väčšina z viac ako 700 členov strany je jednotná a chce pokračovať v napĺňaní programu strany a sľubov, ktoré sme dali ľuďom pred voľbami. Nie neustále riešiť útoky a nenaplnené ambície skupinky, ktorá vyvolala konflikt v strane z nepochopiteľných dôvodov, ktorým nerozumejú ani členovia strany, ani verejnosť," uviedla Remišová.

Aj o situácii v strane Za ľudí sme sa minulý týždeň v HNtelevízii rozprávali s bývalou štátnou tajomníčkou rezortu kultúry Zuzanou Kumanovou, ktorú Remišová dala odvolať:

Frakcia okolo Márie Kolíkovej reagovala, že sú súčasťou vládnej koalície a preto je prirodzené, že komunikujú s inými stranami.

"Sme a budeme pevnou súčasťou vládnej koalície a prirodzene vedieme na túto tému rozhovory so zástupcami koaličných strán, osobitne s premiérom. Pracujeme na reforme justície a podporujeme ďalšie reformy tejto vlády," napísali v stanovisku.

Jadrom sporu v najmenšej koaličnej strane je snaha ľudí zoskupených okolo ministersky spravodlivosti Kolíkovej o zvolanie mimoriadneho snemu, kde by sa volil nový predseda. To však Remišová odmieta a kolíkovcom sa to na predsedníctve presadiť nepodarilo.

Mesiace ťahajúci sa spor, ktorý plynuje vyplynul z koaličnej krízy zo začiatku tohto roka, sprevádzali viaceré taktické odvolania z funkcií v snahe o prečíslenie "protivníka" či už v parlamente alebo predsedníctve strany.

Projekt exprezidenta Andreja Kisku, ktorý sa po voľbách z politiky zo zdravotných dôvodov sitahol, je dlhodobo pod hranicou zvoliteľnosti. Podľa posledného prieskumu agentúry AKO by Za ľudí v parlamentných voľbách dosiahli rovné tri percentá.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.