Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.08.2016, 00:00

Spišiak exkluzívne: Kotlebove hliadky? Sú to chudáci, potrebujú, aby sa ich niekto bál

Ak bude polícia extrémistov zatýkať a na druhý deň prepúšťať, stanú sa z nich v ich komunite hrdinovia, hovorí pre HNtelevíziu bývalý policajný prezident Jaroslav Spišiak.

Kotlebových hliadok vo vlakoch sa nezbavíme tým, že ich hodíme k zemi a spútame. Na druhý deň by z nich boli ešte väčší hrdinovia a získali by obdiv, o ktorý im ide. Povedal to v rozhovore pre HN bývalý policajný prezident Jaroslav Spišiak.


„Sú to v podstate chudáci, ktorí sa nevedeli v živote uplatniť a potrebujú uznanie, potrebujú, aby sa ich niekto bál a niekto iný im dôveroval,“ myslí si Spišiak.

Hoci niektorí ľudia môžu mať pocit, že hliadky ich ochránia pred neprispôsobivými cestujúcimi, títo príslušníci nemajú žiadne právomoci. Sú to len občania so silnejším vzrastom a zelenými tričkami politickej strany.

Zatýkaním by sa z nich však stali ešte väčší hrdinovia a martýri, čím by si mohli získať obdiv aj tých, ktorí k extrémistom nepatria. „Treba to urobiť tak, aby sa ten človek hanbil obliecť si to zelené tričko a aby ho ľudia vo vlaku vnímali ako nežiaduceho,“ dodal Spišiak.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.