Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.08.2016, 00:00

Českí politici navštevujú hry častejšie než naši

Slovenskí prezidenti sú pravidelnými návštevníkmi olympiád. Najviac účastí má Ivan Gašparovič.

Najčastejšími návštevníkmi letných olympijských hier sú spomedzi slovenských politických lídrov prezidenti. S výnimkou olympiády v austrálskom Sydney v roku 2000 využili doposiaľ každú príležitosť sledovať slovenských reprezentantov.

Súčasný prezident Andrej Kiska je už od nedele v Južnej Amerike, kde stihol navštíviť Čile a Argentínu. Včera priletel do Ria de Janeiro, kde sa dnes uskutoční otvárací ceremoniál olympiády. „Zatiaľ nevieme, na ktoré udalosti prezident príde. Zrejme však pôjde na tenis, basketbal, volejbal a vodný slalom,“ uviedol Martin Lipták z tlačového oddelenia prezidenta.

Účasť na neskorších podujatiach v Riu potvrdil i Peter Plavčan, šéf rezortu školstva, pod ktorý spadá aj šport.

Pre Čechov sú hry tradíciou
Kiska mal včera v Riu naplánované slávnostné otvorenie Slovenského domu a tiež účasť na otvorení Českého domu. Práve českí politici budú mať na hrách podstatne bohatšie zastúpenie než ich slovenskí kolegovia. Okrem Zemana podporia reprezentantov obaja predsedovia českého parlamentu, ako aj šéfovia rezortov školstva a miestneho rozvoja.


Hoci oficiál

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.