Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.08.2021, 20:24

Dohra očkovacej lotérie: Matovič s Rezníkom išli na východ, žene chcú výhru vyplatiť

Matovič vyhlásil, že sa pokúsi zariadiť, aby pani Zuzane bola výhra vyplatená.

Dohra očkovacej lotérie: Matovič s Rezníkom išli na východ, žene chcú výhru vyplatiť
Zdroj: Facebook - Ministerstvo financií SR

Počas nedeľnajšieho živého žrebovania očkovacej lotérie v živom vysielaní RTVS sa stala kuriózna situácia.

Pani Zuzana z Prešova prišla o 400-tisíc eur kvôli oneskorenému prenosu. Jednou z podmienok výhry totiž bolo povedať v časovom limite heslo, ktoré sa zobrazilo na obrazovke. Keďže však mala pani prenos oneskorený, nestihla to. 

"400 tisíc v lufte … “mám pomalý internet”, reagoval ešte včera na situáciu Igor Matovič, ktorý je strojcom očkovacej lotérie. 

Na neho aj celú súťaž sa vzniesla vlna kritiky od verejnosti aj viacerých politikov.

Situáciu sa dnes snažil upokojiť Matovič s riaditeľom RTVS Jaroslavom Rezníkom priamo v Prešove. S Pani Zuzanou sa stretli a chceli jej dokázať, "že na ňu myslia."

Téme sa vo svojom spravodajstve venovala RTVS. Matovič pre verejnoprávnu televíziu vyhlásil, že sa pokúsi zariadiť, aby pani Zuzane bola výhra vyplatená.

"Právo nemôže byť len striktné, jednoznačné a jasné, ale malo byť aj ľudské a v tomto prípade to tak obidvaja cítime, že sa tu stala krivda,“ povedal Matovič.

Celú situáciu musia podľa jeho slov riešiť s právnikmi, ktorých názory na celú situáciu sa rozchádzajú. Riešenie minister financií sľubuje do niekoľkých dní. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.