Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.08.2021, 23:40

Očkovacia lotéria: Matovič komentoval neúspešných súťažiacich, kontroverzná prvá časť spustila vlnu reakcií

Prípad, keď žena sledujúca program cez internet prišla o prémiu, môže poukazovať na slabinu očkovacej lotérie.

Očkovacia lotéria: Matovič komentoval neúspešných súťažiacich, kontroverzná prvá časť spustila vlnu reakcií
Zdroj: TASR

Dnes verejnoprávna RTVS prvýkrát vysielala očkovaciu lotériu, ktorú politicky presadil minister financií Igor Matovič.

Počas vysielania sa vyskytlo viacero zaujímavých momentov, keďže štyria z piatich vyžrebovaných nesplnili podmienky a nevyhrali tak prémiu, ktorá je najprv v hodnote 100-tisíc eur a následne každým neúspešným pokusom o rovnakú sumu stúpne. V súvislosti s tým sa do ďalšieho kola presunula suma 400-tisíc eur. 

​Súťažiaci musia zdvihnúť telefón do 20 sekúnd a následne v rovnakom časovom limite povedať heslo, ktoré sa ukáže na obrazovke. To sa práve neúspešnej štvorici nepodarilo.

Statusom na Facebooku sa k tomu vyjadril aj Matovič, podľa ktorého išlo hneď na prvýkrát o drámu. Dokonca sa vyjadril aj k jednotlivým neúspešným hráčom: "300 tisíc v lufte … “nepozerám telku”. 400 tisíc v lufte … “mám pomalý internet”."

Práve druhý ministrom spomenutý prípad však môže poukazovať na slabinu lotérie, keďže vysielanie cez internet môže mať prirodzené oneskorenie. To vzhľadom na časové limity výrazným spôsobom znevýhodňuje ľudí, ktorí šou sledujú práve prostredníctvom internetu.

"Nuž, tým pádom prvý šťastlivec budúcu nedeľu hrá rovno o 500 tisíc evri," skonštatoval k tomu ešte Matovič.

Priebeh lotérie vyvolal vlnu reakcií na sociálnej sieti. "Iba Igor (Matovič, pozn. red.) dokáže vytvoriť lotériu, kde máš po vylosovaní namiesto radosti z výhry celoživotnú traumu," stojí v príspevku na satirickej stránke Zomri.

"Ja by som len tak pripomenul, že cieľom nebolo vyrábať drámy, ale motivovať ľudí, aby sa očkovali," komentoval Matovičov status aj samotnú lotériu známy bloger Samuel Marec.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.