Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.08.2021, 18:15 Aktualizované dňa 14.08.2021 o 18:58

Súd vzal do väzby Petra Petrova a ďalších troch obvinených

Petra Petrov, ktorého prezývajú Tiger, zadržala NAKA vo štvrtok. 

Súd vzal do väzby Petra Petrova a ďalších troch obvinených
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu v Pezinku v sobotu podvečer rozhodol o vzatí do väzby podnikateľa Petra Petrova prezývaného Tiger a ďalšie tri osoby. Potvrdila to hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

Osoby sú obvinené zo zločinu založenia a podporovania zločineckej skupiny, ako aj z obzvlášť závažného zločinu legalizácie príjmu z trestnej činnosti.

Trestná činnosť má súvisieť s obstarávaniami na ministerstve vnútra a úrade práce, sociálnych veci a rodiny.

"Dôvodom väzby u všetkých obvinených je obava z pokračovania v trestnej činnosti, teda preventívna väzba. U obvineného Petra P. bol konštatovaný aj dôvod útekovej väzby," spresnila Kudjáková.

Rozhodnutie súdu nie je právoplatné, traja obvinení podali proti nemu sťažnosť. Rovnako podal sťažnosť aj prokurátor proti neakceptovaniu preventívnej väzby.

"O sťažnostiach rozhodne Najvyšší súd. Obvinený Peter P. sa vzdal práva podať sťažnosť," dodala Kudjaková.

NAKA zasahovala vo štvrtok (12. 8.) od skorých ranných hodín na viacerých miestach Bratislavského, Nitrianskeho a Trenčianskeho kraja. Obvinených je 11 osôb z viacerých trestných činností.

Medzi obvinenými je aj svedok-kajúcnik v policajných kauzách Peter Petrov alias Tiger. Deväť osôb polícia zadržala, jedna je mimo Slovenska a ďalšia, spomínaný Petrov, bola do štvrtka v pátraní. Napokon ho vo štvrtok zadržala zásahová jednotka NAKA.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.