Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.08.2021, 14:40 Aktualizované dňa 12.08.2021 o 16:48

Na obvineného Miroslava Výboha vydali medzinárodný zatykač

Výboh sa momentálne nachádza v zahraničí.

Na obvineného Miroslava Výboha vydali medzinárodný zatykač
Zdroj: Mafra/Michal Šula

Na obvineného podnikateľa Miroslava Výboha vydali medzinárodný a európsky zatykač, píše portál tvnoviny.

"Sudca pre prípravné konanie ŠTS vyhovel návrhu prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry a dňa 9. augusta 2021 vydal na Ing. M. V. obvineného z obzvlášť závažného zločinu prijímania úplatku príkaz na zatknutie ako aj európsky a medzinárodný zatýkací rozkaz," uviedla hovorkyňa Špecializovaného trestného súdu Katarína Kudjaková.

​Výboh sa momentálne nachádza v zahraničí.

"Do dnešného dňa nebolo obvinenému doručené na adresu trvalého pobytu uznesenie o vznesení obvinenia ani upovedomenie o termíne výsluchu, bol aj napriek tomu kontaktný a súčinný s vyšetrovateľkou. Bola podaná aj žiadosť o vykonanie výsluchu formou videokonferencie, čo je štandardný spôsob vypočutia svedka alebo obvineného, keď žije v zahraničí. Na vydanie medzinárodného alebo európskeho zatýkacieho rozkazu preto nie je daný žiadny zákonný dôvod," zareagoval pre TASR Výbohov obhajca Ondrej Laciak.

Akcia Mýtnik III

Známeho oligarchu obvinili v rámci akcie Mýtnik III pre obzvlášť závažný zločin prijímania úplatku. 

Výboh však vznesené obvinenia odmietol a povedal, že ich považuje za nepodložené, vykonštruované, nepravdivé a vymyslené.

"Nateraz však môžem povedať, že obvinenie, ktoré v priebehu dňa prevzal môj právny zástupca, jednoznačne odmietam ako nepodložené, vykonštruované, nepravdivé a vymyslené," uviedol podnikateľ po obvinení zo začiatku augusta.

Zdôraznil, že využije všetky zákonné možnosti obhajoby na očistenie svojho mena. 

Ficov priateľ

O Miroslavovi Výbohovi sa v minulosti viackrát hovorilo v súvislosti so stranou Smer. Výboh zvykne byť označovaný za jedného zo skrytých sponzorov Smeru a blízky priateľ Roberta Fica. Niektoré špičky stavebného biznisu ho označujú aj za majiteľa Doprastavu, on to však odmieta.​

​Výboh v minulosti pôsobil v zbrojárskom priemysle, v posledných rokoch sa preorientoval predovšetkým na nehnuteľnosti a investície. Jeho fond MiddleCap má rozbehnuté projekty v Londýne, Bratislave, najnovšie expandoval do Berlína.

Spoločnosť MidleCap sa v roku 2018 spojila s realitným holdingom Mayfair Assets Ltd., ktorý vlastní Miroslav Výboh. Vznikol tým MiddleCap Group, ktorý je investičným holdingom so sídlom v Luxemburgu. Angažuje sa v poradenských službách, private equity, real estate a venture capital.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.