Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.08.2021, 08:55 Aktualizované dňa 12.08.2021 o 15:40

Prokurátor opiera obžalobu aj o krivé svedectvo Dömötöra, obhajuje sa Kováčik

Na súde prebieha proces s bývalým špeciálnym prokurátorom Dušanom Kováčikom.

Prokurátor opiera obžalobu aj o krivé svedectvo Dömötöra, obhajuje sa Kováčik
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Prokurátor opiera obžalobu aj o krivé svedectvo Csabu Dömötöra. Poukázal na to obžalovaný Dušan Kováčik po štvrtkovej výpovedi spomínaného svedka pred samosudkyňou Špecializovaného trestného súdu v Pezinku. Hlavné pojednávanie s Kováčikom bude pokračovať v piatok od 9.00 hod.

„Krivá výpoveď pána svedka Csabu Dömötöra je súčasťou môjho spisu, pričom samotný prokurátor opiera obžalobu aj o túto výpoveď,“ uviedol bývalý špeciálny prokurátor, ktorý čelí obžalobe z viacerých trestných činov.

Dömötör bol podmienečne odsúdený za krivú výpoveď o tom, že s Matejom Z. priviezli úplatok 100-tisíc eur Ľudovítovi Makóovi a Františkovi Böhmovi. „Nepravda v mojej výpovedi konkrétne spočívala v tom, že som uvádzal, že som videl do reštaurácie Towers a že som videl aj peniaze. To ostatné, čo som vypovedal, sa však skutočne stalo,“ ozrejmil Dömötör.

Svedok pred súdom tvrdil, že „operatívec“ NAKA Ján Kaľavský vedel, o čom príde vypovedať, keďže mal komunikovať s Petrom P., ktorý mal Dömötöra na krivú výpoveď naviesť.

„Uvedené nasvedčuje tomu, že aj vyšetrovatelia mali vedomosť o skutočnostiach, o ktorých má svedok vypovedať,“ dodal Kováčik.

Bývalý špeciálny prokurátor čelí obžalobe zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, zo zločinu prijímania úplatku, zo zločinu zneužívania právomoci verejného činiteľa a z prečinu ohrozenia dôvernej a vyhradenej skutočnosti. Tvrdí, že je nevinný.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.