Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.06.2016, 14:10 Aktualizované dňa 25.06.2016 o 18:27

Bratislava zažila dva protesty. Extrémisti slovne útočili na prezidenta aj europoslankyňu Smeru

V metropole Slovenska protestovali okrem extrémistov aj antifašisti. Polícia vytvorila rozsiahle bezpečnostné opatrenia.

Bratislavou dnes poobede pochodovali stovky extrémistov. Dôvodom má byť likvidácia Európy a diktát Bruselu. Súbežne sa na protest konala na Námestí SNP Antifašistická mobilizácia. Aj tu boli stovky ľudí, akciu prišiel podporiť aj bratislavský primátor Ivo Nesrovnal, expremiérka Iveta Radičová či ďalšie známe osobnosti.

Polícia monitoruje situáciu v hlavnom meste, ktorým dnes pochodovali extrémisti aj ich odporcovia. "Doposiaľ bolo na políciu eskortovaných päť osôb pre podozrenie z protiprávneho konania. Iné podozrenie z páchania protiprávneho konania či narušenia verejného poriadku sme doposiaľ nezaznamenali," uviedla bratislavská krajská policajná hovorkyňa Tatiana Kurucová.

Oba pochody na krátko zastavili dopravu. Stovky extrémistov šli cez Predstaničné námestie, Šancovu a Štefánikovu ulicu na Námestie slobody. "K ďalšiemu krátkodobému dopravnému obmedzeniu došlo po trase presunu účastníkov druhého zhromaždenia, a to od Námestia SNP, na Špitálskej a Mariánskej ulici, Kollárovom námestí po Námestie 1. mája, Hodžovo námestie a Suché mýto," priblížila Kurucová.

Ďalší postup polície aj dopravná situácia sa má odvíjať od vzniknutej situácie. Polícia žiada vodičov, aby sa riadili jej pokynmi.

Oba protesty sme sledovali online:

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.