Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.06.2016, 15:00

Varovanie alebo žart? Bratislavskú políciu zalarmovala figurína moslimky so samopalom

Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci prečinu obmedzovania slobody vyznania.

Varovanie alebo žart? Bratislavskú políciu zalarmovala figurína moslimky so samopalom
Zdroj: TASR

Pred hlavným vchodom Dómu sv. Martina v Bratislave niekto umiestnil niekto figurínu v čiernom odeve s maketou zbrane. Polícia prípad rieši. Miesto prezrel aj pyrotechnik a pes vycvičený na vyhľadávanie výbušnín. Výbušninu polícia nenašla. TASR o tom informovala bratislavská krajská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková.

Na figurínu upozornili dnes políciu na linke 158 krátko pred 09.15 h. "Na miesto boli vyslané hliadky Policajného zboru, ktoré hodnovernosť oznámenia potvrdili. Za účelom vykonania pyrotechnickej prehliadky sa na miesto dostavil pyrotechnik a policajt so psom vycvičeným na vyhľadávanie výbušnín, ktorí prítomnosť výbušniny ani iných podozrivých predmetov nepotvrdili," uviedla Mihalíková.

Prípad si na mieste prevzal vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave. "Začal v tejto súvislosti trestné stíhanie vo veci prečinu obmedzovania slobody vyznania," doplnila Mihalíková s tým, že polícia vyzýva verejnosť na spoluprácu.

"V prípade, ak disponujete akýmikoľvek informáciami ku skutku alebo k osobe, ktorá figurínu umiestnila, bezodkladne kontaktujte políciu na čísle 158 alebo osobne na ktoromkoľvek policajnom oddelení," obracia sa polícia na verejnosť.

Policajti podľa Mihalíkovej vykonávajú všetky potrebné úkony na objasnenie veci. "Len čo bude možné, bude polícia verejnosť o prípade bližšie informovať," uzavrela hovorkyňa.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.