Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.06.2016, 11:00

"Fašisti sú hlupáci, čo nedokážu spravovať vlastný web." Stránku nacionalistov napadli hackeri

"Fašisti sú hlupáci, čo nedokážu spravovať vlastný web." Stránku nacionalistov napadli hackeri

Ak ste si dnes išli pre svoju dennú dávku národného cítenia, museli ste byť veľmi sklamaný. Stránka občianskeho združenia Slovenské Hnutie Obrody (SHO) totiž bola hacknutá.

Po tom, ako si v prehliadači zadáte adresu tohto občianskeho združenia - www.sho.sk, vám na ružovom pozadí ako prvý udrie do očí obrázok busty slovenského prezidenta z obdobia 2. svetovej vojny Jozefa Tisa s narúžovanými perami a ružovými lícami, pod ktorým je nápis ozrejmujúci, že stránka bola napadnutá.

"Pretože fašisti sú hlupáci, čo nedokážu spravovať ani vlastný web, nieto ešte štát," nasleduje vysvetlenie.

K útoku sa hlási Anonymouse crew s malou ružovou myšou v logu. Zároveň vymenúvajú koho každého podporujú, za všetkých spomeňme napríklad ľudskoprávnych svätuškárov a slniečkárov, ekonomických imigrantov a emigrantov či Chazarov a mimovládky. A krvavými šekelmi ich sponzoruje kto iný - Soros György.

SHO je nacionalistické občianske združenie na čele s Róbertom Švecom požadujúce vystúpenie z Európskej únie a NATO. Okrem toho jeho predstavitelia neskrývajú svoje sympatie k ľudáckemu režimu na Slovensku v čase 2. svetovej vojny a k vtedajšiemu prezidentovi Tisovi.

Tiso ako najvyšší a najmocnejší predstaviteľ vtedajšieho Slovenska nesie nespornú zodpovednosť za postupné okradnutie židovských spoluobčanov, odňatie ich občianskych a ľudských práv a ich následné vyvezenie do nacistických táborov. Z takmer 58-tisíc vyvezených Židov brutalitu táborov prežilo iba pár stoviek ľudí.

Okrem toho je problémom jeho kolaborácia s nacistami a pozvanie ich vojsk na Slovensko po vypuknutí Slovenského národného povstania (SNP). Ďalšia jeho kontroverzia bola kooperácia s Nemcami na potlačení SNP. 

Tiso bol po vojne súdený Národným súdom v Bratislave. Za zradu bol 18. apríla 1947 popravený obesením. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.