Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.08.2021, 11:48

Kajúcnik Makó o braní úplatkov: Bolo to veľmi jednoduché, vedeli ste, že ste v tom systéme chránený

Kajúcnik Ľudovít Makó momentálne spolupracuje s políciou ako kajúcnik vo viacerých kauzách, vypovedá proti ľuďom, ktorí boli súčasťou systému.

Kajúcnik Ľudovít Makó v rozhovore pre Denník N tvrdí, že nedostal miesto v SIS od Igora Matoviča a ani dotácie pre svoju spoločnosť Lama SK, ako to uvádza šéf Smeru Robert Fico. 

​"Považujem to za politickú tému, ktorú si zvolil na svoju obranu. S Matovičom som sa nevidel x rokov, vidím ho v televízii. Ak si niekto myslí, že tu je nejaký Makó z obce Jelenec a niekomu záleží na tom, aby bol v SIS a dostanú za to milióny, tak nad tým sa musím usmiať," povedal v rozhovore.

Makó zopakoval, že sa párkrát stretol aj so šéfom Smeru Robertom Ficom. Nechcel však konkretizovať, čo bolo predmetom ich stretnutia. 

Bývalý šéf KÚFS pre Denník N hovoril aj o tom, prečo zobral úplatky. "Lebo to bolo veľmi jednoduché. Vedeli ste, že nič za tým nie je, nič nebude, nič sa nedeje a ste v tom systéme chránený," povedal.

​Napriek tomu, že je momentálne na slobode stále mu hrozí väzenie. "Nemyslím si nič. O tomto budú rozhodovať orgány činné v trestnom konaní a o treste súd."

Makó momentálne spolupracuje s políciou ako kajúcnik vo viacerých kauzách, vypovedá proti ľuďom, ktorí boli súčasťou systému. 

"Ten systém tu fungoval dlhé roky, a keby som to mal vysvetliť, tak poviem, že systém sa vám oplácal za vašu lojalitu tým, že ak ste aj odbočili z cesty, tak vás nechal tak. Vedel, že ste lojálny a ustupujete aj im. To, čo tu teraz rozoberáme vo vzťahu k mojej osobe, je malilinká časť toho, čo sa dialo. Vidíte, čo je medializované, aké sumy kde lietali. Keď to porovnáte s tým, čo sa bavíme o mne, tak je to zrnko piesku," opísal.

Makó bol naposledy svedčiť na súde začiatkom júla v korupčnej kauze, v ktorej figurujú bývalý predstaviteľ Slovenskej informačnej služby Peter Gašparovič a expolicajt Ladislav Vičan.

Podľa obžaloby zobrali úplatok za zrušenie predbežného opatrenia Kriminálnym úradom finančnej správy, ktorý zablokoval obchodnej spoločnosti majetok. Makó potvrdil, že vedel o úplatku od majiteľa firmy. Pomoc pre firmu mal od neho žiadať bývalý námestník SIS Boris Beňa.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.