Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.05.2016, 11:40

Sulík vracia úder Ficovi: Niektorí členovia vlády majú vážny problém s kokaínom

Roztržka premiéra a šéfa najsilnejšej opozičnej strany nabrala netradičný smer, riešia sa drogy v slovenskej politike.

Sulík vracia úder Ficovi: Niektorí členovia vlády majú vážny problém s kokaínom
Zdroj: TASR/koláž HN

Politici a drogy? Už dávno nič nespojiteľné. Politický súboj na Slovensku sa vydal netradičnou cestou a preniesol sa aj na toto pole. Premiér s lídrom najsilnejšej opozičnej strany si cez médiá posielajú šťavnaté odkazy.

Šéf SaS Richard Sulík v relácii Rádia Expres Braňo Závodský Naživo čelil otázke, či je v jeho strane „veľa koksu“. Otázka narážala na nedávne výroky premiéra Roberta Fica o drogách v strane liberálov.

„Nikdy žiaden nebol,“ odpovedal Sulík a následne poslal premiérovi a jeho strane „pozdrav“.

„Keď sa ideme o tomto vážne baviť, tak si myslím, že niektorí členovia vlády majú vážny problém s kokaínom.“ Konkretizovať ich však odmietol. Pripomenul aj prípad kontroverzného novinára Martina Daňa, ktorý čelí žalobe exministra Smeru Jána Počiatka, pretože ho vyzval, aby sa podrobil testu na užívanie drog. 

Celá roztržka sa začala tým, že Sulík po svojej tlačovke v piatok 20. mája, na ktorej bol strohý a tváril sa, že veľmi s novinármi komunikovať nechce, na chodbe parlamentu prekvapil slovami o Ficovom konci.

"Počul som z dobre informovaného zdroja, že to Robert Fico po predsedníctve zabalí."

Reakcia premiéra nenechala na seba dlho čakať. Fico v prvom rozhovore po operácii srdca pre TASR poprel Sulíkove slová o jeho konci na poste premiéra. "Ja by som mohol povedať, že podľa zdrojov zvnútra SaS, ktoré nechcem menovať, je tam príliš veľa koksu," dodal Fico. 

Nejde samozrejme zďaleka o prvú roztržku týchto dvoch mužov. Ešte prednedávnom si posielali ostré odkazy prostredníctvom komentárov v HN.

Najprv Sulík koncom apríla, v čase, keď Fico ležal na ARO po operácii srdca, premiérovi odporučil, že to je „dobrý dôvod to zabaliť“.

O pár dní na to napísal Fico z lôžka komentár s titulkom: „Pán Sulík, aspoň na ARO mi dajte pokoj!“ Sulíkovi vyčítal, že nevie, čo sú pravidlá slušného správania.

Pozrite si rozhovor, v ktorom premiér reaguje na Sulíkove slová o jeho konci:

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.