Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.08.2021, 15:52

Pčolinský kritizuje farizejstvo matovičovcov, OĽaNO hovorí o jeho zaujatosti

Podľa poslanca Sme rodina pri tvrdeniach o braní úplatku zo strany ministra vnútra Romana Mikulca (OĽANO) podľa hnutia klamú kajúcnici.

Pčolinský kritizuje farizejstvo matovičovcov, OĽaNO hovorí o jeho zaujatosti
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Predseda koaličného poslaneckého klubu Sme rodina Peter Pčolinský na sociálnej sieti kritizuje hnutie OĽANO za to, že zamestnalo svojho exposlanca Národnej rady Jána Heráka.

Hovorí o farizejstve, falošných bojovníkoch a dvojakom metre. Podľa hnutia OĽANO sa Pčolinský správa zaujato od zadržania svojho brata a exšéfa Slovenskej informačnej služby Vladimíra Pčolinského.

​"Pri mojom bratovi neplatí prezumpcia neviny. Keď ide o nominantov OĽANO, zrazu hovoria o prezumpcii neviny. Exposlanec Herák, obvinený zo sexuálneho zneužívania, je ďalej zamestnaný v OĽANO za 3-tisíc eur," napísal Pčolinský.

Podotkol, že pri tvrdeniach o braní úplatku zo strany ministra vnútra Romana Mikulca (OĽANO) podľa hnutia klamú kajúcnici, kým pri exšéfovi SIS kajúcnik hovorí pravdu napriek tomu, že množstvo svedkov, listinných dôkazov a znaleckých posudkov podľa Pčolinského vyvracia obvinenia.

"OĽANO má dvojitý meter. Keď ide o 'ich/našich' ľudí, všetko sú klamstvá. Ak ide o iných, tvrdia, že polícia ma rozviazané ruky. Je mi zle z tohto farizejstva a týchto falošných 'bojovníkov'," dodal.

"Nevidíme dôvod reagovať na výroky pána poslanca Pčolinského, keďže od obvinenia a väzobného stíhania svojho brata pre korupciu a podplácanie sa voči hnutiu OĽANO a jeho nominantom správa mimoriadne zaujato," uviedol pre TASR hovorca OĽANO Matúš Bystriansky.

Podčiarkol, že Herák vyvodil politickú zodpovednosť a vzdal sa poslaneckého mandátu tak, ako to očakávalo OĽANO i verejnosť. "Zároveň, až do vyšetrenia prípadu platí prezumpcia neviny. Tak ako v minulosti, rovnako tak aj v súčasnosti, hnutie OĽANO s Jánom Herákom spolupracuje," dodal.

Namieta tvrdenia o jeho príjme, ktoré sa podľa slov hovorcu zďaleka nepribližuje príjmu z výkonu mandátu poslanca.

Hnutie Sme rodina prostredníctvom svojho tlačového oddelenia na situáciu reagovalo tým, že Pčolinský komunikuje svoje názory výlučne na svojich súkromných profiloch na sociálnej sieti. "O tom, či s ním budú súhlasiť aj poslanci nášho hnutia, sa budeme rozprávať na klube a následne to bude prezentované na koaličnej rade," dodalo.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.