Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.08.2021, 19:09 Aktualizované dňa 05.08.2021 o 20:18

Tornádo na východe Slovenska strhlo strechy a elektrické vedenie. Je tu spúšť, hovorí starosta

Tornádo v obci Petkovce podľa miestneho starostu poškodilo niekoľko domov.

Tornádo na východe Slovenska strhlo strechy a elektrické vedenie. Je tu spúšť, hovorí starosta
Zdroj: TASR/František Iván

Obcou Petkovce v okrese Vranov nad Topľou sa vo štvrtok večer prehnalo tornádo, poškodilo niekoľko domov. Pre TASR to uviedol starosta obce Pavol Hybala. Na mieste zasahujú hasiči.

„Nahlásené bolo poškodenie štyroch rodinných domov, ktorým zobralo strechu. Polámané sú stromy, strhané je elektrické vedenie. Cestná komunikácia je neprejazdná,“ povedala operačná dôstojníčka Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Prešove.

Podľa Prezídia HaZZ je na mieste takmer 20 profesionálnych a dobrovoľných hasičov. Odstraňujú popadané stromy a časti striech z cestnej komunikácie, poškodené strechy prekrývajú plachtami.

„Bolo vidno, ako sa točí vír a všetko dvíha hore. Plechy zo striech odnieslo možno 100 metrov. Prešlo to len spodnou časťou obce. Trvalo to možno minútu, ale demolovalo to všetko, je tu spúšť,“ povedal starosta s tým, že podľa jeho vedomostí k zraneniam nedošlo.

Kde všade došlo k škodám, zatiaľ nevedel povedať, keďže ešte nestihol prejsť celú obec. Zatiaľ vie o štyroch domoch, z ktorých strhlo strechu úplne, ďalšie tri sú poškodené.

Podľa portálu iMeteo malo dôjsť ku kontaktu vzdušného lievika so zemou len na niekoľko sekúnd. Ľudia tornádo pozorovali pri obciach Čierne nad Topľou, Petkovce a Bystré.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.