Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.05.2016, 00:00

Špeciálny prokurátor exkluzívne pre HN: Koniec vyšetrovania Gorily sa blíži

Špeciálny prokurátor exkluzívne pre HN: Koniec vyšetrovania Gorily sa blíži
Zdroj: Pavol Funtál

Vyšetrovanie kauzy Gorila poukazujúce na prepojenie politiky a biznisu sa blíži k záveru. Povedal to v rozhovore pre HN špeciálny prokurátor Dušan Kováčik. „Som toho názoru, že sa vyšetrovanie Gorily blíži k jeho ukončeniu,“ myslí si Kováčik. Stalo by sa tak po viac ako desiatich rokoch, odkedy sa spis prvýkrát objavil.

V najznámejšej korupčnej kauze v dejinách Slovenska si špeciálny prokurátor nepripúšťa osobné zlyhanie. „Ani jeden z mojich kritikov nepozná obsah spisu, nepozná dôkaznú situáciu, ale len jednostranne a účelovo tvrdia, že som zlyhal, keďže som nič nevyšetril,“ povedal.

Podľa neho si verejnosť nesprávne spája činnosť úradu, na čele ktorého stojí len s vyšetrovaním korupcie politikov. „Trestné veci týkajúce sa korupcie tvoria dvanásť percent našej agendy. Naša pôsobnosť je však podstatne širšia,“ upozorňuje.

Kováčik nevidí problém ani v spolupráci s novou ministerkou spravodlivosti Luciou Žitňanskou, ktorá v minulosti hovorila o nezdravej klíme na úrade špeciálnej prokuratúry.

„Z mojej strany neexistujú žiadne prekážky na korektnú spoluprácu s novou ministerkou spravodlivosti. Záleží v prvom rade na nej, či bude mať záujem so mnou riadne komunikovať,“ vyjadril sa špeciálny prokurátor.

Rozhovor so špeciálnym prokurátorom Dušanom Kováčikom si môžete prečítať v Hospodárskych novinách alebo TU.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.