Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.05.2016, 16:26

Bratislavskí revízori splnia sen čiernym pasažierom. Prezradia, kde budú kontrolovať

Dopravný podnik Bratislava pristúpil k netradičnému kroku. Každý pondelok zverejní na svojom webe, kde sa budú revízori prioritne pohybovať.

Bratislavskí revízori splnia sen čiernym pasažierom. Prezradia, kde budú kontrolovať
Zdroj: TASR/Štefan Puškáš

Vedieť, kde sa pohybujú revízori. Čo viac si môže čierny pasažier profesionál želať? Dopravný podnik Bratislava (DPB) prichádza s netradičným spôsobom boja s nepoctivými cestujúcimi.

DPB počnúc dneškom každý pondelok zverejní informácie o tom, v ktorých spojoch sa budú pohybovať revízori. Dôležité v tomto prípade je slovo "najmä", ktoré ozrejmuje, že revízori si posvietia aj na iné spoje, ale prioritne na tie avizované. DPB o tom informuje na svojom webe.

Tento týždeň sa zamerajú na spoje v II. a III. bratislavskom obvode, konkrétne na linky číslo 210, 202, 212, 50, 87, 8, 208, 61, 32, 2, 3, 5.

Nepoctiví cestujúci v Bratislave spolupracujú cez sociálnu sieť Facebook, kde si dávajú typy na pohyb revízorov. Aktuálne preto vyvstáva otázka, či im takýmto postupom DPB nezľahčuje situáciu a či to nebude viesť k stúpajúcemu počtu čiernych pasažierov.

„Môže ísť len o mediálne bu-bu-bu,“ vyjadril sa pre denník Sme dopravný analytik Ján Bazovský. To, že DPB povie, že bude niektoré linky kontrolovať primárne, môže podľa Drahovského znamenať, že sa v nich neukáže ani jeden revízor. Cestujúci si ale podvedome dajú na týchto linkách väčší pozor a lístky si pre istotu zadovážia.

Bazovský si myslí, že revízori sa budú môcť presunúť na iné trasy. „Ide o rovnaký postup ako pri policajných radaroch. Je dobré, že dopravný podnik niečo voči neplatičom robí, no od tohto opatrenia netreba čakať zázraky,“ zhrnul.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.