Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.08.2021, 11:23 Aktualizované dňa 05.08.2021 o 12:56

Kauza Mýtnik III: Bývalá šéfka daniarov sa priznala ku korupcii

Lenku Wittenbergerovú už prepustili zo zadržania.

Kauza Mýtnik III: Bývalá šéfka daniarov sa priznala ku korupcii
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Bývala šéfka Finančnej správy Lenka Wittenbergerová sa po včerajšom zadržaní kriminálnou políciou priznala ku korupcii, píše portál Aktuality. Bola prepustená zo zadržania.

"Vypovedala a niektoré skutočnosti potvrdila. Či išlo o trestný čin prijímania úplatku, je vecou ďalšieho dokazovania," povedal portálu jej advokát Vladimír Mitro.

"Moja klientka bola včera prepustená zo zadržania s tým, že vypovedala ako obvinená. Vyjadrila sa k vznesenému obvineniu. Teraz bude vyšetrovaná na slobode," uviedol pre TASR Mitro.

Bývalá šéfka daniarov podľa Aktualít zrejme priznala prevzatie peňazí, no pravdepodobne ich neinterpretuje ako úplatok v súvislosti s obstarávaním veci všeobecného záujmu, ako to definuje trestný zákon.

To, že Wittenbergerová sa priznala dnes potvrdil aj špeciálny prokurátor Daniel Lipšic

Polícia včera okrem Wittenbergerovej obvinila aj oligarchu Miroslava Výboha. Medzi obvinenými by mal byť aj bývalý štátny tajomník ministerstva financií Radko Kuruc.

"Úrad špeciálnej prokuratúry môže v tomto štádiu konania potvrdiť, že dnešného dňa bolo v rámci akcie Mýtnik III vyšetrovateľom NAKA vznesené obvinenie celkovo ôsmim osobám, a to výlučne pre korupčnú trestnú činnosť, ktorá má základ v štyroch rôznych skutkoch. Dvom osobám bolo vznesené obvinenie pre trestný čin podplácania a ďalším šiestim osobám bolo vznesené obvinenie pre trestný čin prijímania úplatku. Ďalšie bližšie informácie budú poskytnuté, keď to procesná situácia umožní," uviedla včera hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová.

​V rámci kauzy Mýtnik boli už skôr obvinení aj Jozef Brhel, podnikateľ v IT Michal Suchoba či bývalý šéf Finačnej správy František Imrecze.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.