Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.08.2021, 08:48 Aktualizované dňa 05.08.2021 o 13:54

Protest v Bratislave: Demonštranti chceli zablokovať cestu, ťažkoodenci im v tom zabránili

  • Pred úradom vlády sa koná protest, na ktorý pozýva aj šéf ĽSNS Marian Kotleba s tým, že chcú zablokovať viacero dopravných uzlov v Bratislave.
  • Ďalšia akcia sa koná pred Prezidentským palácom, kde organizátor prisľúbil, že dopravu blokovať nebude.
  • Demonštrujúci zablokovali cestu pri Hodžovom námestí v Bratislave. Policajní ťažkoodenci ich však vytlačili späť na chodník.
  • Polícia zadržala na proteste na bratislavskom Hodžovom námestí dvoch ľudí. Ide o demonštrujúcich, ktorí sa presunuli z neohláseného protestu z Námestia slobody.
  • Premávku na bratislavskom Hodžovom námestí policajti sprejazdnili. Dopravný podnik Bratislava informuje o obnove liniek mestskej hromadnej dopravy (MHD) 203, 207 a 212, ktoré úsekom premávajú. 
Protest v Bratislave: Demonštranti chceli zablokovať cestu, ťažkoodenci im v tom zabránili
Zdroj: TASR/P. Zachar

Policajní ťažkoodenci i ďalší policajti zasiahli proti skupine demonštrantov, ktorá nakrátko zablokovala cestu pri Hodžovom námestí v Bratislave.

Polícia demonštrantov vytlačila späť z cesty na námestie pred Prezidentský palác a snaží sa im brániť v ďalšej blokácii cesty.

V centre Bratislavy sa začali tvoriť kolóny a obmedzená je aj mestská hromadná doprava (MHD). Na Hodžovo námestie prišla aj skupina protestujúcich, ktorá demonštrovala na neohlásenom proteste na Námestí slobody.

​"V čase po 12.00 hod. vošlo viacero osôb z verejného zhromaždenia na Hodžovom námestí na vozovku v blízkosti zastávky MHD a pokúsili sa zablokovať premávku v smere na Štefánikovu ulicu. Poriadkoví policajti bezodkladne začali tieto osoby vyzývať, aby opustili priestor cestnej komunikácie a následne ich začali vytláčať na miesto mimo vozovky," uviedli bratislavskí policajti.

Na miesto prišli aj zdravotní záchranári, keďže jedna z protestujúcich sa po zásahu polície sťažovala na zdravotné problémy.

Dopravný podnik Bratislava informuje, že pre blokáciu cesty a zásah polície musel prerušiť premávku liniek 203, 207 a 212 od zastávky Hodžovo námestie smer Búdková a Červený most.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.