Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.05.2016, 09:35

V bratislavskom Auparku nahlásili bombu. Polícia zasahovala v týchto centrách po celom Slovensku

Aupark
Zdroj: HN/D. Piok

Polícia nahlásenú bombu v obchodných centrách Aupark na celom Slovensku po pyrotechnickej prehliadke nenašla. Policajný vyšetrovateľ už začal trestné stíhanie pre šírenie poplašnej správy. TASR o tom informoval Martin Wäldl z Kancelárie prezidenta Policajného zboru.

Policajti dnes doobeda evakuovali obchodné centrá Aupark v Bratislave, Košiciach, Žiline a Piešťanoch. Dôvodom bolo oznámenie o nahlásení bomby v jednom z nich.

"Páchateľ neurčil konkrétne obchodné centrum, a preto polícia hneď prijala potrebné opatrenia z dôvodu ochrany osôb a majetku," podotkol Wäldl.

Dnes v čase krátko pred 08.41 hodinou sme prijali na linku 158 oznámenie, že v priestoroch nákupného centra na Einsteinovej ulici v Bratislave sa má nachádzať výbušnina. Uvedené oznámenie sme okamžite preverili, na miesto boli ihneď po prijatí oznámenia vyslaní pyrotechnici  a psovodi so služobnými psami na vyhľadávanie výbušnín,“ hovorca polície Michal Szeiff.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.