Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.04.2016, 20:34

Regióny Siete pochválili Procházku, získal ich uznanie za postup po voľbách

Podľa Procházku prepad regionálnych štruktúr nebol taký, ako to prezentovali jeho bývalí kolegovia.

Regióny Siete pochválili Procházku, získal ich uznanie za postup po voľbách
Zdroj: TASR/František Iván

Rada slovenských regiónov strany #Sieť vyslovila na dnešnom zasadnutí v Košiciach podporu a uznanie jej predsedovi Radoslavovi Procházkovi za jeho postup v povolebných rokovaniach. Diskusiu delegátov rady zhodnotil Procházka ako otvorenú.

Delegáti sa zhodli na troch základných bodoch uznesenia. "Rada slovenských regiónov strany #Sieť vníma volebný výsledok ako sklamanie v porovnaní s očakávaniami, ale zároveň ako príležitosť naplniť podstatnú časť plánu fungujúceho štátu. Vyslovuje predsedovi #Siete Radoslavovi Procházkovi uznanie a podporu za jeho postup v povolebných rokovaniach. Hlási sa k záväzkom programového vyhlásenia vlády a žiada Predsedníctvo #Siete aj predstaviteľov v orgánoch zákonodarnej i výkonnej moci o promptné a dôsledné presadzovanie týchto záväzkov do života," uviedol Procházka.

Pozrite si rozhovor s Radoslavom Procházkom v HNtelevízii aj o zložitej povolebnej situácii:

Regióny sa vyslovili za prijatie účinného protischránkového zákona, antibyrokratického balíčka pre malých a stredných zamestnávateľov a konkrétne kroky pomoci menej rozvinutým okresom. Od vlády a parlamentu v príprave na slovenské Predsedníctvo v Rade EÚ očakávajú, aby poukázali na dôležitosť zotrvania Veľkej Británie v únii. Starostovia a primátori z regiónov požiadali vládnu koalíciu, aby sa zasadila o získanie tzv. investičnej výnimky, ktorá by umožnila rýchle dobudovanie ciest.

Procházka uviedol, že všetky ich priority boli podmienkou pri povolebných rokovaniach so Smerom-SD, SNS a Mostom-Híd. Je presvedčený, že sa aj zrealizujú. Očakávajú aj rýchlu prípravu konkrétnych akčných plánov v oblasti regionálneho rozvoja.

Minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Roman Brecely (nominant # Siete) informoval, že medzi prvými okresmi, ktorých sa akčné plány dotknú, budú Sobrance a Rimavská Sobota. Uviedol, že k rozvoju regiónov patrí aj budovanie komunikácií. Dokončenie diaľnice D1, ktorá spojí Bratislavu s Košicami, odhaduje v plnom profile na rok 2020. V procese riešenia je aj úsek R4 Bidovce – Budimír, ktorý tvorí obchvat Košíc. Dostavbu kruhovej križovatky pri ZVL v Prešove očakáva do konca roka 2018. Nového zhotoviteľa prác v Prešove nezverejnil.

Procházka sa vyjadril aj k členskej základni strany po parlamentných voľbách. Podľa neho prepad regionálnych štruktúr nebol taký, ako to prezentovali ich bývalí kolegovia. Išlo údajne iba o pár percent a situácia sa obracia v ich prospech. Výsledkom stabilizácie strany je dnešné uznesenie, ktorým mu prejavili regióny podporu, skonštatoval.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.