Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.04.2016, 17:35

V reštaurácii poslanca OľaNO-NOVA došlo k výtržnostiam. Viskupič hovorí o bielej sile

Dve skupiny ľudí sa v reštaurácii v Trnave pustili do seba. Poslanec volá po ráznom potrestaní vinníkov.

Reštaurácia Jozefa Viskupiča v Trnave
Zdroj: Facebook Jozefa VIskupiča

V reštaurácii poslanca OĽaNO-NOVA Jozefa Viskupiča v Trnave došlo dnes k výtržnostiam. Skupina približne 30 ľudí sediacich vonku na terase sa pustila do potýčky s ďalšou skupinou, ktorá bola v toma čase vo vnútri reštaurácie.

Pri strete dvoch skupín prišlo k napadnutiu tehotnej čašníčky.

Pustili sa do seba dve skupiny ľudí. Neviem presne čo sa stalo, bol som ešte v práci. Len viem, že tí ľudia mali na sebe oblečenie značky Thor. Z vedľajšieho kvetinárstva vyhádzali kvety na strechu. Dúfam, že zodpovední ľudia budú rýchlo a rázne postupovať ," povedal pre hnonline.sk Viskupič. Na sociálnej sieti napísal, že „Biela sila nam rozbila podnik."

Viskupič vo videu, ktoré zverejnil na sociálnej sieti hovorí, že toto je dôkaz rastúceho extrémizmu. "60 ľudí sa vyzúrilo na nevinných ľuďoch. Budem sa snažiť robiť všetko preto, aby sa toto nestávalo," hovorí Viskupič.

Výtržnosti súvisia s finále Slovenského pohára v Trnave, kde od 20.30 hod. nastúpi Slovan proti Trenčínu.

Môžeme potvrdiť, že incident súvisí s večerným zápasom. V reštauráci sedolo zhruba 20 fanúšikov Slovana, o zvyšných ľuďom ale ešte nemôžeme s istotou tvrdiť, že patrili medzi fanúšikov Spartaka, túto informáciu stále preverujeme. Celkovo sa do incidentu zapojilo zhruba 50 ľudí," povedala hovorkyňa trnavskej polície Mária Linkešová. 

V Trnave sú teraz prísne bezpečnostné opatrenia, hlavná stanica je zablokovaná.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.