Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.08.2021, 12:21

Po svedkoch z policajných káuz sa naďalej pátra, tvrdí prokurátor Remeta

Prokurátor podal návrhy na vydanie európskeho zatýkacieho rozkazu a medzinárodného zatýkacieho rozkazu.

Po svedkoch z policajných káuz sa naďalej pátra, tvrdí prokurátor Remeta
Zdroj: TASR - Jakub Kotian

Po obvinených svedkoch z policajných káuz takáčovcovi Matejovi Zemanovi a podnikateľovi Petrovi Petrovovi sa naďalej pátra a prokurátor Krajskej prokuratúry v Bratislave podal návrhy na vydanie európskeho zatýkacieho rozkazu a medzinárodného zatýkacieho rozkazu.

​Médiám to potvrdil krajský prokurátor v Bratislave Rastislav Remeta krátko po tom, čo Okresný súd Bratislava III schválil dohodu o vine a treste s ďalším obvineným svedkom z krivej výpovede a prísahy, a to s Csabom Dömötörom.

"Po zvyšných dvoch obvinených je vyhlásené pátranie. Podľa mojich informácií boli podané prokurátorom návrhy na vydanie európskeho zatýkacieho rozkazu a medzinárodného zatýkacieho rozkazu. Prokurátor počká na to, či tieto dve obvinené osoby budú zadržané," objasnil Remeta.

Dohoda o vine a treste, ktorú schválil v stredu ráno samosudca OS Bratislava III s Csabom Dömötörom, bola posudzovaná podľa Remetu aj na základe predloženého skutku. Jednou z otázok, na ktoré obvinený odpovedal pred sudcom, je aj to, či je mu známy skutok, pre ktorý je naňho podaná dohoda o vine a treste.

Vo veci Dömötöra boli zabezpečené listinné dôkazy. Podľa Remetu je predčasné vyjadrovať sa k tomu, akú formu obhajoby zvolia ďalší dvaja spomínaní obvinení svedkovia na úteku. Krajský prokurátor v Bratislave sa nevedel vyjadriť na otázku, či Dömötör by mal byť opätovne zadržaný.

"Obvinenému bol uložený podmienečný trest odňatia slobody, bol prepustený z väzby na slobodu a proti tomuto rozhodnutiu súdu nepodal prokurátor ani obvinený, ani obhajca sťažnosť. Neviem, na akých veciach pracujú iné zložky prokuratúry a ani nie je cieľom KP v Bratislave zisťovať iné trestné veci. Môžem sa vyjadriť jedine k trestnej veci, ktorá je pod dohľadom KP Bratislava," zdôraznil Remeta.

Sudca OS Bratislava III Juraj Kapinaj odsúdil Dömötöra na podmienečný trest odňatia slobody vo výške 32 mesiacov. Podmienečný trest je podľa schválenej dohody odložený na dobu piatich rokov. Dömötör sa teda vzdal práva na riadny proces a dobrovoľne sa priznal, že spáchal uvedené zločiny.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.