Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.04.2016, 14:50

Primátora Popradu chcú odvolať. Fúkal pred poslancami

Primátor Popradu Jozef Švagerko

Na internete sa objavila petícia za odvolanie primátora Jozefa Švagerka (KDH). Podľa jej iniciátorov je dôvodom množstvo nejasností v súvislosti s dianím na mestskom úrade a nezvládnutie primátorskej funkcie.

Petíciu na internetovej stránke peticie.com podpísalo zatiaľ 190 ľudí.

Na tento problém upozornilo na poslednom zasadnutí mestského zastupiteľstva (27.4.) aj osem poslancov. Tí popradskému primátorovi adresovali list, kde uviedli, že by mal zvážiť svoje pôsobenie vo funkcii primátora.

V liste sa píše, že obyvatelia mesta sú zhrození zo stavu, do ktorého sa dostalo mesto počas jeho vedenia.

Poslanec Štefan Pčola (nezávislý) povedal, že má podozrenie, že hlava Popradu má problém s alkoholom. Tvrdenie popradského poslanca je podporené aj v liste.

Prichádzajú k nám informácie, že funkciu primátora vykonávate často v stave, ktorý nezodpovedá postaveniu a poslaniu verejného činiteľa,“ uvádza sa v ňom.

Švagerko na tento list zareagoval v závere zasadnutia zastupiteľstva. Pred všetkými prítomnými vykonal dychovú skúšku na dokázanie alkoholu v krvi. Výsledok bol negatívny.

Na mojom zdravotnom stave sa podpísala aj nedávna náročná cesta z dovolenky v Mexiku, stresy, nespavosť, ale aj cukrovka, na ktorú sa liečim,“ povedal primátor.

Zároveň vyhlásil, že odstúpiť sa nechystá. „Cítim sa tak, že mám ešte zotrvať vo funkcii. Zodpovedám sa občanom mesta Poprad, tí ma volili a ak ma bude niekto vyzývať, je to jeho zákonná možnosť. Sú tu aj iné možnosti, ako je petícia občanov, a v takom prípade sa budem zodpovedať im,“ dodal.

UPOZORNENIE: TASR ponúka k správe aj zvukový záznam.

siv sat

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.