Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.08.2021, 10:56

Polícia pripravuje bezpečnostné opatrenia v Bratislave. Reaguje na dva chystané protesty

Polícia vyzýva ľudi, ktorí sa týchto zhromaždení zúčastnia, aby nenarúšali verejný poriadok.

Protest v Bratislave
Zdroj: TASR/J. Kotian

Polícia v Bratislave pripravuje bezpečnostné opatrenia v súvislosti s verejnými zhromaždeniami, ktoré sa uskutočnia štvrtok. Polícia tvrdí, že sa v Bratislave majú uskutočniť dve verejné zhromaždenia.

​"Z toho jedno oznámené a druhé neoznámené, pričom k účasti na týchto zhromaždeniach je verejnosť podnecovaná najmä prostredníctvom sociálnych sietí," upozorňuje polícia. 

Šéf ĽSNS Marian Kotleba včera na Facebooku vyzval ľudí, aby sa zúčastnili na blokáde Bratislavy. "Pôjde o omnoho viac dopravných uzlov v Bratislave," avizuje Kotleba s tým, že protesty sa uskutočnia už vo štvrtok a v piatok. Začiatok je naplánovaný na 9-tu hodinu na Námestí Slobody pred Úradom vlády. 

Polícia vyzýva ľudi, ktorí sa týchto zhromaždení mienia zúčastniť, aby pri využívaní svojho práva vyjadriť názor nenarúšali verejný poriadok a neporušovali svoje povinnosti vyplývajúce zo všeobecne záväzných právnych predpisov.

"Verejný poriadok bude zabezpečovať dostatočný počet policajtov, či už z radov poriadkovej, dopravnej ako aj kriminálnej polície. Tak ako aj pri iných zhromaždeniach, aj pri týchto bude polícia postupovať v súlade so zákonom. V prípade, ak by došlo k narušeniu verejného poriadku alebo k páchaniu inej protiprávnej činnosti, polícia v zmysle zákona o Policajnom zbore zakročí a to formou intervenčného zásahu poriadkových jednotiek voči osobám, ktoré sa takýchto konaní budú dopúšťať," uvádza sa v stanovisku polície

Dopravní policajti budú situáciu v cestnej premávke monitorovať a podľa jej vývoja operatívne reagovať. Polícia apeluje na vodičov, aby sa vyhli miestam konania sa zhromaždení.

"Občanov touto cestou žiadame, aby v prípade ak nebudú účastníkmi verejných zhromaždení aby sa vyhli miestam konania sa verejných zhromaždení z dôvodu možných služobných zákrokov polície," dodáva polícia v stanovisku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.