Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.08.2021, 10:10

Na futbalovom štadióne v Bratislave budú očkovať aj vo štvrtok, v sobotu poslednýkrát

Riaditeľ odboru zdravotníctva Bratislavského kraja a lekár Tomáš Szalay potvrdil, že v sobotu budú na Národnom futbalovom štadióne nateraz vakcinovať poslednýkrát.

Na futbalovom štadióne v Bratislave budú očkovať aj vo štvrtok, v sobotu poslednýkrát
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Vo veľkokapacitnom očkovacom centre Bratislavského samosprávneho kraja v priestoroch Národného futbalového štadióna (NFŠ) v Bratislave budú očkovať proti ochoreniu Covid-19 aj vo štvrtok vakcínou Janssen od Johnson & Johnson.

Vakcinovať budú dospelých aj bez SMS pozvánky. Vyplýva to z rozpisu očkovacích dní na NFŠ.

Riaditeľ odboru zdravotníctva BSK a lekár kraja Tomáš Szalay potvrdil, že v sobotu budú na NFŠ nateraz vakcinovať poslednýkrát. Očkovať budú vakcínou Comirnaty od spoločnosti Pfizer deti od 12 rokov a dospelých.

"Vezmeme aj ľudí bez registrácie, aj ľudí na kombináciu vakcín, teda prvá AstraZeneca, druhý Pfizer. Na štadión sa možno o pár týždňov vrátime, ak bude záujem v čakárni alebo ak padne rozhodnutie o tretích dávkach," uviedol na sociálnej sieti Szalay.

V auguste chce BSK s vakcináciou ľudí proti ochoreniu Covid-19 pokračovať v teréne, priamo v obciach a komunitách. "V ďalších dňoch preskupíme sily a väčšmi sa sústredíme na očkovanie v obciach Bratislavského kraja," potvrdil lekár kraja.

Na NFŠ, najväčšom očkovacom centre na Slovensku, sa začalo s očkovaním v marci. Bratislavský kraj mal na konci júla na NFŠ za sebou už vyše 250-tisíc očkovaní. Počas najväčšieho záujmu sa vo veľkokapacitnom centre vakcinovalo šesť dní v týždni.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.