Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.08.2021, 13:46 Aktualizované dňa 01.08.2021 o 19:35

Matovičov rezort spustil očkovaciu lotériu. Pozrite si, kto sa do nej môže prihlásiť

Do očkovacej prémie sa budú môcť zapojiť všetci, bez ohľadu na to, kedy a akou vakcínou sa dali zaočkovať.

Ministerstvo financií pod vedením Igora Matoviča dnes večer spustilo očkovaciu lotériu. Záujemcovia o očkovaciu prémiu alebo sprostredkovateľský bonus sa môžu zaregistrovať na stránke www.bytzdravyjevyhra.sk.

Ďalšie informácie poskytne ministerstvo financií v pondelok na tlačovej konferencii. Pôvodne mala byť stránka spustená už na obed o 12.00 hod., ale nakoniec k tomu nedošlo. Ministerstvo potom poobede informovalo o večernom termíne spustenia. Prvé losovanie bude 15. augusta.

​​"Takýmto spôsobom chceme motivovať tých, ktorí sa ešte nerozhodli očkovať a rovnako aj odmeniť ľudí, ktorí sú zodpovední," píše ministerstvo v stanovisku.

Do očkovacej prémie sa budú môcť zapojiť všetci, bez ohľadu na to, kedy a akou vakcínou sa dali zaočkovať.

Ak majú za sebou jednu dávku, do žrebovania budú zaradení jedenkrát. Ten kto už absolvoval očkovanie oboma dávkami, je do žrebovania automaticky zaradený dvakrát.

Sprostredkovateľský bonus je finančná odmena pre ľudí, ktorí motivovali iných vo svojom okolí, aby sa dali zaočkovať.

Zaočkovaná osoba sa zaregistruje na stránke, získa špeciálny kód a ten následne odovzdá tomu, kto ho na očkovanie motivoval. Sprostredkovateľ si tento kód na stránke uplatní a získa tak finančnú odmenu.

"Ministerstvo financií pripravilo tento mimoriadne náročný projekt v rekordne krátkom čase a spúšťa ho len dva týždne od podpisu legislatívy prezidentkou. Registračný systém naprojektovalo ministerstvo financií do veľkej miery vo svojej réžii a využilo naň najmä interné kapacity odborníkov na informačné technológie," dodáva Matovičov rezort.

Ďalšie informácie poskytne ministerstvo financií v pondelok na tlačovej konferencii. O konkrétnom čase Vás budeme informovať.

Ministerstvo dodalo, že registračný systém naprojektovalo do veľkej miery vo svojej réžii a využilo naň najmä interné kapacity odborníkov na informačné technológie.

Upozornilo, že projekt spúšťa len dva týždne od podpisu legislatívy prezidentkou Zuzanou Čaputovou.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.