Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
31.07.2021, 09:48

Do zahraničia budú vysielaní len očkovaní vojaci, potvrdil Naď

O povinnom očkovaní vojakov pôsobiacich na Slovensku rezort podľa Naďa neuvažuje.

Do zahraničia budú vysielaní len očkovaní vojaci, potvrdil Naď
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Do zahraničných operácií budú vysielaní iba vojaci očkovaní proti ochoreniu COVID-19. Slovenský rezort obrany doplnil vakcínu do očkovacích schém. Povinná bude pred odchodom na misiu kdekoľvek na svete. Pre médiá to potvrdil minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO).

"Každý vojak, ktorý odchádza do operácií a misií, musí už dnes povinne podstúpiť očkovaciu schému. Dostáva rôzne vakcíny na rôzne druhy ochorení. My sme zaradili aj vakcínu proti COVID-19 medzi vakcíny, ktoré musia byť realizované pred odchodom na každú operáciu," vysvetlil minister. O povinnom očkovaní vojakov pôsobiacich na Slovensku rezort podľa Naďa neuvažuje.

Avizované nasadenie očkovaných vojakov v nasledujúcej rotácii ocenilo podľa Naďa aj velenie cyperskej misie OSN (UNFICYP). Minister poukázal na to, že nezaočkovaní vojaci zvyšujú riziko nákazy u iných.

"Zároveň dostávame listy od ministrov obrany krajín, kde naši vojaci pôsobia. Žiadajú, aby vojaci, ktorí išli napríklad do Lotyšska, boli zaočkovaní," poznamenal Naď.

Väčšina vojakov podľa neho nemá s očkovaním problém. Na Cypre už napríklad zaočkovali vyše 80 percent príslušníkov slovenského kontingentu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.