Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.07.2021, 16:55 Aktualizované dňa 30.07.2021 o 18:09

V Bratislave sa konala verejná manifestácia Za očkované Slovensko

Progresívne Slovensko organizovalo manifestáciu Za očkované Slovensko, záujemcom na mieste podali vakcínu.

V Bratislave sa konala verejná manifestácia Za očkované Slovensko
Zdroj: Radoslav Marek

Na bratislavskom Námestí slobody v piatok organizovalo mimoparlamentné Progresívne Slovensko zhromaždenie na podporu očkovania proti ochoreniu COVID-19. Zúčastnilo sa ho niekoľko stoviek ľudí.

Odtiaľ policajti predviedli 70-ročného muža, ktorý nerešpektoval výzvu usporiadateľa a svojim hlučným správaním narúšal zhromaždenie. "Z rovnakého dôvodu bol z námestia predvedený ešte jeden muž," poznamenal hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff. 

Predsedníčka PS Irena Bihariová na zhromaždení poukázala, že čím viac ľudí bude zaočkovaných, tým viac sa zvyšuje pravdepodobnosť odolnosti celej spoločnosti a tých, ktorí sa nemôžu dať zaočkovať.

Na začiatku sa na zhromaždenie pokúšali dostať demonštranti, ktorí sú proti očkovaniu. Vstup však organizátori povolili len zaočkovaným či otestovaným ľuďom. Bihariová sa ohradila voči tvrdeniam, že tvoria "kontratábor" antivaxerom.

Polícia podľa Szeiffa počas oboch zhromaždení monitorovala bezpečnostnú situáciu a priebežne ju vyhodnocovala s prihliadnutím na ochranu zdravia.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.