Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.07.2021, 12:04 Aktualizované dňa 30.07.2021 o 17:42

Exšéfa Finančnej správy Františka Imreczeho prepustili z väzby. Rozhodol o tom Lipšic

O prepustení Františka Imreczeho rozhodol špeciálny prokurátor Daniel Lipšic. Tvrdí, že po vykonaní procesných úkonov v tomto týždni pominuli dôvody na ďalšie trvanie jeho väzby.

Exšéfa Finančnej správy Františka Imreczeho prepustili z väzby. Rozhodol o tom Lipšic
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Exšéfa Finančnej správy Františka Imreczeho prepustili v piatok z väzby.

Rozhodol o tom špeciálny prokurátor Daniel Lipšic príkazom, a to z dôvodu, že po vykonaní procesných úkonov v tomto týždni pominuli dôvody na ďalšie trvanie jeho väzby.

​Informovala o tom hovorkyňa Generálnej prokuratúry Jana Tökölyová.

"Špeciálny prokurátor dnes svojím príkazom rozhodol o prepustení z väzby obvineného Františka I. a obvineného Milana G., a to z dôvodu, že po vykonaní procesných úkonov v tomto týždni pominuli dôvody na ďalšie trvanie ich väzby. Obvinení sú trestne stíhaní za pokračovací obzvlášť závažný zločin porušovania povinností pri správe cudzieho majetku a iné trestné činy v rámci veci známej pod názvom Mýtnik," objasnila hovorkyňa Generálnej prokuratúry.

Obvinení boli vo väzbe od 29. januára tohto roku.

Podľa jej slov obvinený Imrecze sa k trestnej činnosti, ktorá sa mu kladie za vinu, priznal a úprimne ju ľutuje. Zároveň spolupracuje s orgánmi činnými v trestnom konaní na objasňovaní ďalšej závažnej trestnej činnosti.

"Môžem potvrdiť, že dnes predpoludním bol klient prepustený z väzby krátko pred skončením jej základnej lehoty. Vo väzbe bol od 29. januára, pričom vyšetrovanie naďalej prebieha a na ďalších úkonoch sa bude zúčastňovať osobne alebo prostredníctvom svojho obhajcu," povedal obhajca Františka Imreczeho Miroslav Ivanovič.

Počas akcie Mýtnik bol zadržaný a väzobne je stíhaný podnikateľ Jozef Brhel Zadržaný bol aj jeho brat Peter Brhel a Jana R. Brhela zobral právoplatne do väzby Najvyšší súd 1. marca. U neho skonštatoval odvolací súd dôvody útekovej a kolúznej väzby. Petra Brhela prepustili z väzby v apríli.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.