Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.07.2021, 18:04

Remišová odsudzuje útoky na policajtov a novinárov: V slušnej spoločnosti sa dá protestovať ohľaduplne

Vicepremiérka apelovala na politikov, aby nepodnecovali vášne a neživili konšpirácie a dezinformácie.

Remišová odsudzuje útoky na policajtov a novinárov: V slušnej spoločnosti sa dá protestovať ohľaduplne
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Vicepremiérka a líderka strany Za ľudí Veronika Remišová odsúdila protesty končiace sa útokmi na novinárov, políciu, vulgárnym správaním sa a ničením verejného majetku.

Poznamenala, že v demokratickej a slušnej spoločnosti sa dá protestovať ohľaduplne, bez obmedzovania spoluobčanov a narúšania verejného poriadku.

"Nemyslím si, že blokovanie dopravy v rámci neohlásenej demonštrácie je druh protestu, ktorým sa kultivovane presadia nejaké požiadavky. Bezpečnostné zložky majú povinnosť chrániť životy, zdravie a majetok, preto v prípade narušenia verejného poriadku majú plné právo zasiahnuť," skonštatovala Remišová s tým, že je na vyhodnotení kompetentných príslušníkov polície, kedy je zásah nutný.

O pochybení polície by sa podľa nej dalo hovoriť, ak by si povinnosť pomáhať a chrániť nesplnila. Zároveň apelovala na politikov, aby nepodnecovali vášne a neživili konšpirácie a dezinformácie.

Poznamenala, že v čase pandémie je takéto konanie v rozpore so záujmom krajiny a smeruje proti zdraviu občanov.

Pred Prezidentským palácom na Hodžovom námestí v Bratislave protestuje od štvrtka rána niekoľko stoviek ľudí proti pandemickým opatreniam i proti prezidentke Zuzane Čaputovej, členom vlády a parlamentu.

Krátko po 11.00 h sa demonštrujúci presunuli na cestu a zablokovali ju. Aktuálne blokujú viaceré ulice v okolí Hodžovho námestia, čím spôsobujú dopravný kolaps v centre Bratislavy.

Polícia deklaruje, že pre štvrtkové neoznámené verejné zhromaždenie prijala adekvátne opatrenia, situáciu monitoruje a priebežne vyhodnocuje.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.