Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.07.2021, 17:28

Mikulec reagoval na protest. Rozumie snahe polície vyhnúť sa donucovacím prostriedkom

Ministra vnútra mrzí znepríjemnenie situácie obyvateľom Bratislavy.

Mikulec reagoval na protest. Rozumie snahe polície vyhnúť sa donucovacím prostriedkom
Zdroj: TASR/Pavol Zachar

Minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) rozumie snahe polície vyhnúť sa využitiu donucovacích prostriedkov v súvislosti s protestom v centre Bratislavy.

Mrzí ho, že neohlásené zhromaždenie znepríjemnilo deň vodičom aj obyvateľom mesta. V reakcii na priebeh protestu to uviedla riaditeľka tlačového odboru Kancelárie ministra vnútra Barbara Túrosová.

"Minister vnútra je od začiatku informovaný o priebehu zhromaždenia viceprezidentom Policajného zboru aj riaditeľom Krajského riaditeľstva Policajného zboru Bratislava. Rozumie snahe polície vyhnúť sa použitiu donucovacích prostriedkov, ktoré by mohlo viesť k eskalácii napätia," uviedla Túrosová.

Ministra podľa jej slov tiež mrzí znepríjemnenie situácie obyvateľom Bratislavy.

"O to viac, že jeho motívom je nezodpovedné zneužívanie pandémie a vytĺkanie politického kapitálu na úkor ochrany života a zdravia občanov Slovenska," dodala.

Pred Prezidentským palácom na Hodžovom námestí v Bratislave protestuje od štvrtka rána niekoľko stoviek ľudí proti pandemickým opatreniam i proti prezidentke Zuzane Čaputovej, členom vlády a parlamentu.

Krátko po 11.00 h sa demonštrujúci presunuli na cestu a zablokovali ju.

Aktuálne blokujú viaceré ulice v okolí Hodžovho námestia, čím spôsobujú dopravný kolaps v centre Bratislavy.

Polícia deklaruje, že pre štvrtkové neoznámené verejné zhromaždenie prijala adekvátne opatrenia, situáciu monitoruje a priebežne vyhodnocuje.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.