Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.04.2016, 11:38

Pellegrini verí, že premiér bude do niekoľkých týždňov naplno pracovať

Pellegrini verí, že premiér bude do niekoľkých týždňov naplno pracovať
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Predseda vlády Robert Fico (Smer-SD) by sa mohol za niekoľko týždňov vrátiť k bežnému pracovnému životu. V diskusnej relácii televízii TA3 V politike to uviedol podpredseda vlády pre investície Peter Pellegrini (Smer-SD).

"Podľa mojich čerstvých informácií sa jeho stav každým dňom zlepšuje," uviedol Pellegrini. Nespresnil, či je Fico ešte stále na oddelení ARO. "Nedisponujem týmito informáciami. Pre mňa je dôležité, že je v poriadku. Myslím si, že o týchto informáciách bude referovať zdravotnícke zariadenie, prípadne rodina premiéra,“ dodal.

Pellegrini si nemyslí, že by boli zatajované informácie o premiérovom ochorení. "V tom rozsahu, v ktorom je to potrebné, boli informácie poskytnuté. Aj premiér má však právo na súkromie a má právo rozhodnúť o informovaní o detailoch," povedal. Ako zdôraznil, neboli a ani nie sú zatajované informácie o zdravotnom stave či komplikáciách. "K ničomu takémuto nedochádza, premiér sa zotavuje po zákroku, ktorý sa bežne robí a ľuďom sa ním podstatne zlepšuje kvalita života do budúcnosti," uviedol.

Pellegrini verí, že už čoskoro bude premiér v bežnom pracovnom kontakte s ostatnými členmi vlády a strany. "Ako ho poznám, len čo bude mať v ruke telefón, hneď bude komunikovať s nami všetkými, bude vydávať rozhodnutia a bude k dispozícii aj na podpis rozhodnutí a agendy," povedal. Zdôraznil, že chod vlády nie je v súčasnosti ohrozený. "Máme dohodnutý režim zastupovania pána premiéra," skonštatoval podpredseda vlády.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.