Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.07.2021, 11:55

Mikasov úrad vyzýva ľudí, aby pri prekračovaní hraníc rešpektovali pokyny

Úrad verejného zdravotníctva sa potrebuje oboznámiť s uznesením Ústavného súdu, ktoré aktuálne nemá k dispozícii. O následnom nastavení podmienok na hraniciach budú verejnosť včas informovať.

Mikasov úrad vyzýva ľudí, aby pri prekračovaní hraníc rešpektovali pokyny
Zdroj: TASR - Jaroslav Novák

Úrad verejného zdravotníctva vyzýva občanov, aby pri prekračovaní hraníc rešpektovali pokyny kontrolných zložiek.

Ako v stredu informovala hovorkyňa úradu Daša Račková, v súčasnosti sa rokuje o možnostiach ďalšieho postupu, keďže v utorok Ústavný súd pozastavil účinnosť časti vyhlášky úradu, ktorou sa upravuje aktuálny režim na hraniciach.

​"Do momentu zverejnenia uznesenia ÚS SR v zbierke zákonov stále platí súčasný režim na hraniciach podľa vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva č. 231, vrátane prechodných ustanovení pre osoby zaočkované prvou dávkou vakcíny pred 9. júlom, pendlerov a osôb od 12 do 18 rokov," uviedla Račková.

Doplnila, že úrad sa potrebuje oboznámiť s uznesením Ústavného súdu, ktoré aktuálne nemá k dispozícii. O následnom nastavení podmienok na hraniciach budú verejnosť včas informovať.

Na Ústavný súd sa opätovne obrátila opozícia 19. júla. Vyhlášku, ktorá posiela každú nezaočkovanú osobu po návrate na Slovensko do povinnej 14-dňovej karantény, považuje za protiústavnú. Podanie podporil Smer-SD i nezaradení poslanci mimoparlamentného Hlasu-SD.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.